MarkaWorld.com

AGT, İran pazarındaki iddiasını Showroom’uyla tescilledi

Ulusal ve uluslararası alanda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerinde; MDF, MDF – Lam, Panel, Profil, Parke ve Kapı üreten AGT; yurtdışı pazarındaki etkinliğini artırıyor. Ülkemizdeki yerli mobilya üretimi ve tasarımına destek vermek için yurtdışında aktif pazarlama çalışmalarını devam ettiren AGT bu kapsamda İran’daki shoowroom’unu açtı.

AGT, İran pazarındaki iddiasını Showroom’uyla tescilledi
11 Kasım 2016 - 8:22 'de eklendi ve 2231 kez görüntülendi.

32 yıl önce Antalya’da kurulan ve bugün 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren AGT, ülkemizdeki yerli mobilya üretimi ve tasarımına destek vermek için yaptığı çalışmaların yanı sıra yurtdışında da aktif pazarlama faaliyetleri sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 500 milyon TL’lik cirosunun %40’ını ihracattan elde ederek sektöründe liderliği koruyan AGT, İran’da da showroom’unu açtı. İran’ın başkenti Tahran’da açılan showroom, 208 m2’lik alana sahip. Geniş renk ve ürün karmasına sahip showroom’un açılışına burokrasinin onemli isimleri , İran’daki AGT bayi ve alt bayileri ve bölge sektörünün önemli temsilcilerinden olusan, genis bir davetli grubu katıldı, açılışta ev sahipliğini AGT YK Üyesi Mustafa Söylemez ve AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı yaptı.

agt_2

AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Sirzat Subasi  İran’daki showroomun açılışıyla ilgili yaptığı  açıklamada; “Bugün dünyanın dört bir yanına ihraç ettiğimiz ürünlerle hem ülkemizin, hem de markamızın sektördeki iddiasını ortaya koyuyoruz. Türkiye’nin en modern üretim tesislerinden birine sahip olan AGT, büyüyen Türkiye’nin büyüyen ekonomisine hizmet etmek adına koşar adım yoluna devam ediyor.

agt_3

Türkiye-İran arasında kurduğumuz ticari işbirliğimiz her geçen gün artarak büyüyor, zenginleşiyor. Bugün İran’da pek çok projede AGT ürünlerinin yer aldığını görmek bizim için büyük gurur. Bugün kapılarını açtığımız bu showroomla uzun yillardir İran’lı dostlarımızla yakaladığımız işbirliğini daha da ileriye taşımayı temenni ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER