MarkaWorld.com

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’yi zirveye taşıyacağız

Brezilya’nın başlıca sanayi merkezlerinden biri olan Sao Paulo’da 26-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen FORMOBILE Fuarı bu yıl Kastamonu Entegre’yi ağırladı. Dünya genelinde 64 ülkeden sektör profesyonelinin bir araya geldiği ve 60 binin üzerinde katılımcının takip ettiği fuarda, son teknoloji ürünlerini sergileyen Kastamonu Entegre büyük ilgi topladı.

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’yi zirveye taşıyacağız
01 Ağustos 2016 - 11:16 'de eklendi ve 1788 kez görüntülendi.

İç dekorasyon, ağaç işleme teknolojisi ve orman ürünleri sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri Sao Paulo’da bir araya getiren Mobilya Endüstrisi, Döşemelik Grubu ve Ağaç İşleme Makinaları Fuarı (FORMOBILE) bu yıl 7. kez düzenlendi. Sektördeki son yeniliklerden ve teknolojik gelişmelerden haberdar olmak isteyen yatırımcıların merkezi haline gelen fuarda Türkiye’yi temsil eden şirketler arasında Kastamonu Entegre de yer aldı.

Mobilya hammaddeleri ve gereçlerinim sergilendiği fuara geniş bir ürün yelpazesiyle katılan Kastamonu Entegre; Evogloss, Glossmax, Acrylic panel, Vision / Register&Emboss, Dorpan, Doorlam, Technotop,Teknopan MR-FR / Medepan MR-FR / Lightpan, Floorpan Classic, Floorpan Natural ve Floorpan Register markalarını sergiledi. Ağaç bazlı panel endüstrisinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Kastamonu Entegre standını ziyaret eden katılımcılar, sektörün Türkiye’deki gelişimini dikkatle izlediklerini belirtti.

keas_2

“Pazar çeşitlendirmesini sürdürüyoruz”

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’nin önemli bir atılım yaptığını ve sektörün zirve yarışında başrolü Kastamonu Entegre’nin üstlendiğine dikkat çeken Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Pazar çeşitlendirmesi stratejisi doğrultusunda alternatif arayışımız sürüyor. Yatırımcı, girişimci ve ihracatçılar adına yeni fırsatlar sunan pazarlarda Türkiye’yi temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

keas_3

Artan nüfus yoğunluğu, tüketim potansiyeli ve yükselen ithalat hacmi ile Brezilya’nın sektör için önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çeken Yıldız, “Brezilya’nın ekonomisinde gözlenen hızlı iyileşme ve yaşanan siyasi istikrar, ülkeyi ticaret alanında cazip hale getiriyor. Yapı malzemeleri sektörü altyapı ve modernizasyon çalışmalarıyla ciddi bir potansiyele ulaştı. İnşaat sektöründeki büyümenin mobilya sektörünü de destekleyerek büyüteceğini öngörüyoruz. Pazardaki bu potansiyeli değerlendirmek üzere, gelecek dönemde de çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER