MarkaWorld.com

Abdi İbrahim Tower, koleksiyoner ve sanatseverlere kapılarını açtı

Abdi İbrahim Tower, 3-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Contemporary İstanbul kapsamında dünyanın dört bir yanından koleksiyoner ve sanatseverlere kapılarını açtı. Katılımcılar hem ünlü İtalyan mimar Dante Benini’ye 2006 yılında ‘Yılın Mimarı’ Ödülünü kazandıran Abdi İbrahim Tower’ın mimarisinden hem de Barut Koleksiyonu’ndan oldukça etkilenmiş olarak ayrıldı.

Abdi İbrahim Tower, koleksiyoner ve sanatseverlere kapılarını açtı
07 Kasım 2016 - 15:31 'de eklendi ve 1970 kez görüntülendi.

Bu yıl 11.’si düzenlenen Contemporary İstanbul kapsamında dünyanın dört bir yanından koleksiyoner ve sanatseverler, sanatla mimarinin iç içe geçtiği Abdi İbrahim Tower’ı ziyaret etti. 600’ü aşkın eserin bulunduğu Barut Koleksiyonu’nun başyapıtlarının sergilendiği Abdi İbrahim Tower, duvarlarını süsleyen çağdaş sanat eserleriyle dikkat ve beğeni topladı.

abdi_ibrahim_tower_4

Ünlü İtalyan mimar Dante Benini’ye 2006 yılında ‘Yılın Mimarı” Ödülü’nü kazandıran Abdi İbrahim Tower, İstanbul’da gerçekleşen sanat etkinliklerinde, koleksiyonlerin en önemli duraklarından biri konumunda.

abdi_ibrahim_tower_3

4 Kasım’da sanatseverlere kapılarını açan Abdi İbrahim Tower, yerli ve yabancı pek çok sanatçının resim, heykel ve video enstalasyonlarını içinde barındırıyor. Uzun yıllar boyunca biriktirilen bu değerli eserler, çalışanların sanata ilgi duymasını sağlarken, çalışma ortamına da renk ve keyif katıyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER