MarkaWorld.com

8. Betonik Fikirler Proje Yarışması için başvurular 1 Kasım’da başladı

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, çimento ve betonun önemine vurgu yapmak ve hazır betondaki farkındalığı artırmak amacıyla ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nı sekizinci kez gerçekleştiriyor.

8. Betonik Fikirler Proje Yarışması için başvurular 1 Kasım’da başladı
10 Kasım 2016 - 15:03 'de eklendi ve 1599 kez görüntülendi.
Üniversitelerin tüm fakültelerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın bu yılki teması, ‘Yürü Fikir Yürü’ olarak belirlendi. Öğrenciler, sosyal sorumluluk, pazarlama, sürdürülebilirlik, ürün geliştirme, verimlilik alanlarında birçok disiplini barındıran inovatif ve uygulanabilir fikirlerini yarıştıracak.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri üreticisi Akçansa’nın bu yıl 8. kez düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın başvuruları 1 Kasım Salı günü başladı. Türkiye’deki üniversitelerin tüm fakültelerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın son başvuru tarihi ise 31 Aralık.

akcansa_2

Son proje teslim tarihinin 28 Şubat 2017 olarak belirlendiği yarışmaya öğrenciler farklı fakülte ve bölümlerden en az 2, en çok ise 4 kişilik gruplar halinde katılabiliyor. Yarışma sonucunda birinci olan grubun üyelerine MacBook Air, ikinci grup üyelerine Apple Watch , üçüncü grup üyelerine ise Drone hediye edilecek.

Akçansa, Betonik Fikirler Proje Yarışması ile üniversite öğrencilerini yaşadıkları şehirleri kendi sürdürülebilir fikirleriyle dönüştürmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Betonik Fikirler, geçtiğimiz yıl 104 farklı üniversiteden 880 kişi katılımıyla rekor kırdı.

YARIŞMA TAKVİMİ

Başvurular: 1 Kasım – 31 Aralık 2016

Proje Teslim Tarihleri: 1 Ocak – 28 Şubat 2017

Ödül Töreni: 16 Mayıs 2017

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER