MarkaWorld.com

Michael Page 2021 Maaş Analiz Anketini Sonuçlandırdı

Michael Page 2021 Maaş Analiz Anketini Sonuçlandırdı
11 Şubat 2021 - 20:12 'de eklendi ve 7364 kez görüntülendi.

Uluslararası işe alım ve danışmanlık şirketi Michael Page, 2021 Maaş Analiz Anketini sonuçlandırdı. Ankette 2021 yılı için, bankacılık, mühendislik & üretim, finans, sağlık ve yaşam bilimleri, perakende, satış ve pazarlama, yönetici asistanı ve idari işler, teknoloji olmak üzere toplam sekiz iş alanı ve sektörde yıllık brüt maaşlar incelendi.

 

Michael Page Ülke Direktörü Fatih Cömert, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri Maaş Analizi Anketine göre 2021 yılı için maaşlardaki genel enflasyon artışının tüm sektörlerin ortalaması alındığında yüzde 14 ile 16 arasında seyir gösterdiğini belirtti. Anketle ilgili detayları şöyle özetledi; “ Bu yıl için özellikle, sağlık, dijital, e-ticaret, teknoloji ve oyun gibi bazı spesifik sektörlerdeki rollerde maaş artışının yüzde 30 lara çıktığını gözlemledik. Pandeminin güçlü etkisi özellikle perakende ve turizm sektörlerindeki maaş artışlarının hızını kesti. Diğer taraftan teknik rollerdeki maaşlar, ticari rollere göre biraz daha fazla artış gösterdi. Finans ve İnsan Kaynakları rollerindeki ücretler enflasyon artışı ortalamasının biraz üstünde seyrediyor. Gıda, FMCG ve Finans kuruluşlarının yer aldığı sektörlerde ise maaşların enflasyon artışına oranla göreceli olarak orta ve ortanın üstü düzeylere ulaştığı gözlemleniyor.” dedi. Cömert, Anket çalışmasının sonuçlarının resmi rakamlara dayanmadığını belirterek, Michael Page şirketinin portföyünde bulunan adaylar ve müşteriler tarafından verilen bilgilerin sonuçlarından derlendiğine vurgu yaptı.

Michael Page Maaş Analiz Anketi verileri, şirketlerin nabzını tutan ve iş başvurusunda bulunan adaylar için iş profillerine göre piyasada uygulanan maaş düzeylerinin göstergesi olma özelliği taşıyor. Her yıl yenilenen Maaş Analizi Anketi farklı pozisyonlardaki maaş aralıkları hakkında kapsayıcı bilgi verebilmek amacıyla hazırlanıyor. Maaş paketleri çeşitli bileşenler doğrultusunda vakaya bağlı olarak değişim gösterebiliyor.

 

 

Maaş Analiz Raporu Hakkında ;

 

Michael Page Maaş Analiz Anketleri şirketin aday veri tabanı kullanılarak düzenlenmiştir. Her bir fonksiyon için pozisyonun sorumlulukları tek tek belirtilmiştir. Şirketler ve adaylarla sürekli temas içinde olan deneyimli Michael Page danışmanları, profilleri ve fonksiyonları titizlikle analiz etmiştir. Her bir pozisyon için maaş aralıkları belirlenmiş ve bu aralıklar belirlenirken, adayların tecrübeleri, sektörler, şirket büyüklüğü, cirosu vb. gibi değerler göz önünde bulundurulmuştur. Listelenen tüm maaşlar, sabit ücretleri, değişkenleri ve avantajları bir arada göstermektedir. Şirket büyüklüğü işten ayrılma ve işe alımların oranıyla belirlenmektedir. Minimum ve maksimum değerler göz önünde bulundurulmuş ve sunulmuştur. Tüm maaşlar TL olarak brüt değer üzerinden ifade edilmiştir.

 

2021 Maaş Analiz Anket detayları için linki tıklayınız:

 

https://www.michaelpage.com.tr/haberler-ve-ara%C5%9Ft%C4%B1rma/ara%C5%9Ft%C4%B1rmalar/michael-page-maa%C5%9F-analiz-anketleri

 

https://www.michaelpage.com.tr/en/news-insights/studies/michael-page-salary-surveys

 

 

 

Michael Page Hakkında:

Profesyonel hizmette 40 yıllı aşkın deneyime sahip olan Michael Page, dünyanın önde gelen işe alım, seçme ve yerleştirme danışmanlığı şirketlerinden biridir. www.michaelpage.com.tr

Michael Page Türkiye faaliyetlerine 2008 yılında İstanbul Ofisi ile başlamıştır. PageGroup çatısı altında yer almaktadır. PageGroup firması, Türkiye’de Page Executive ve Michael Page markaları ile hizmet vermektedir. www.page.com

Şirket yerel piyasa bilgisini global uzmanlığı ile birleştirerek hem işverenlere hem de adaylara özel hizmet sunmaktadır. 150’den fazla ofisi ile dünya çapında 35’den fazla ülkede yayılmış olan PageGroup’un altıbinden fazla çalışanı bulunmaktadır. KOBİ’lerden çok uluslu kurumlara kadar çok çeşitli bir müşteri tabanına sahiptir. Londra Borsası’nda halka açık bir şirket olarak (FSTE 250) işlem görmektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER