MarkaWorld.com

Emsan bu yılın mutfak modasını açıkladı

1973 yılından bu yana mutfaklarımızın vazgeçilmez markası Emsan, bu yılın mutfak modasını açıkladı. Buna göre bu yıl mutfaklarda soft ve pastel tonlar ön plana çıkarken, nostaljik detaylara geri dönüş yapılıyor.

Emsan bu yılın mutfak modasını açıkladı
23 Mayıs 2016 - 14:27 'de eklendi ve 1570 kez görüntülendi.

40 yılı aşkın süredir mutfakların sevilen markası Emsan, mutfak modasındaki trendleri açıkladı. Son yıllarda sadeliğin her alanda öne çıkması mutfak modasını da etkiledi. Artık mutfaklarda pastel ve soft renkler tercih ediliyor. Bunun yanı sıra geçmişe de dönüş var. Retro modasının mobilyalara hakim olması ardından, mutfak araç ve gereçlerinde de 60’lı yılların esintileri görülüyor. Babaannelerimizin kullanmaya kıyamadığı çeyizlerinin en nadide parçalarını andıran çatal-kaşık-bıçak takımları ve kendinden desenli yemek takımları sofraları süslüyor.

Kahve fincanları renkleniyor

Nostaljik modeller ve pastel tonlar, kahve fincanlarında yerini cıvıl cıvıl renklere bırakıyor. Özellikle rengarenk saplı kahve fincanları bu yıl sık sık mutfaklarda karşımıza çıkıyor. Kültürümüzde kahvenin keyif alınarak tüketilen bir içecek olması, ikram sırasındaki sunumun da özenli olma isteğini ortaya çıkarıyor. Bu sebeple fincan şıklığı ve yanlarında sunulan ufak su bardakları kahve keyfinin olmazsa olmazlarından.

emsan_2

Yanmaz yapışmaz granit tavalarda pişirme kolaylığı

Tencerelerde ise çelik tabanlı, parlak ve renkli saplı, cam kapaklı modeller ön planda. Yemek yaparken yemeğin durumunu takip etmek için cam kapaklar tercih sebebi oluyor. Silikon kaplı sapları ise aşırı ısınmaya karşı temas esnasında cildi koruyor. Ayrıca son dönemlerin vazgeçilmezi yanmaz yapışmaz granit tavalar da kullanım kolaylığı ve pişirme kalitesi açısından mutfaklarda önemli bir yer tutuyor.

emsan_3

Kahvaltı takımlarında seyahat esintileri

Kadınlar artık kahvaltı takımlarını seçerken renklere ve desenlere büyük önem veriyor. Bu yıl özellikle seyahat temalı kahvaltı takımları büyük ilgi görüyor. Kahvaltının mutlulukla bir ilgisinin olduğunu düşünenler soflarında huzurlu ve keyifli güne başlamak için enerjik ve eğlenceği çağırıştıran kahvaltı takımlarıyla sofralarını şenlendiriyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER