MarkaWorld.com

İşlenmiş Gıda Yanılgısı

İşlenmiş Gıda Yanılgısı
29 Ocak 2021 - 10:37 'de eklendi ve 17733 kez görüntülendi.

ROBERT L. SHEWFELT, “İŞLENMİŞ GIDA YANILGISI” KİTABINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENMEYİ BİLİMSEL AÇIDAN ELE ALIYOR

 

Amerika’nın ünlü Gıda Bilimi ve Teknolojisi profesörlerinden Dr. Robert L. Shewfelt, The Kitap yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan İşlenmiş Gıda Yanılgısı kitabında, sağlıklı gıda konusundaki tartışmaları işlenmiş gıdalar üzerinden ele alınıyor. Sağlıklı ve uzun bir yaşamın belirleyicilerinden olan yeme alışkanlıklarımızı sorguladığı kitabında, işlenmiş ve işlenmemiş tüm gıdaların faydalarını, sınırlarını, sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir beslenmede nasıl bir rol oynayabileceklerini tespitleriyle ortaya koyuyor. Shewfelt, küresel gıda markalarının tüketiciyi işlenmiş gıdada kendi bakış açılarına yönlendirmek için kullandıkları yöntemleri deşifre ederek okuyucuyu güvenilir bilgiye dayalı seçimler yapmaya yönlendiriyor.

ISLENMIS GIDA 3D

Dr. Robert L. Shewfelt, The Kitap yayınları etiketiyle okuyucularla buluşturulan İşlenmiş Gıda Yanılgısı kitabı ile sağlıklı gıda konusundaki tartışmalara yeni bir boyut kazandırıyor. Shewfelt, içeriğindeki yapay maddeler ve bağımlılık yapıcı özellikleri nedeniyle tehlike saçan işlenmiş gıdaları bilimsel bir bakış açısıyla ele aldığı kitabında, gerçekleri çok samimi ve anlaşılır bir dille, birbirinden ilginç örneklerle anlatıyor. Gıda seçimlerimizde etkili rol oynayan kültür, çevre, yaşam koşulları, ruh hali, damak zevki ve reklam gibi unsurların yerine, bilimsel bilgiyle hareket etmemiz gerektiğinin altını çiziyor.

 

Mucizevi mi, yoksa sağlıklı mı?

Dr. Robert L. Shewfelt, İşlenmiş Gıda Yanılgısı kitabında, “Bir gıdayı olumsuz yönüne odaklanarak “sağlıksız” ilan etmek hata mıdır?, Olumlu yönünü abartarak “mucizevi” kabul etmek doğru mudur?, Doğal ve organik bir gıda zehirli olabilir mi?, İşlenmiş gıdalar kokain gibi bağımlılık yapar mı?, İşlenmiş ya da formüle edilmiş bir gıda da sağlığa faydalı olabilir mi?, Körü körüne işlenmiş gıda karşıtlığı bizi rasyonel değerlendirmelerden uzaklaştırır mı?, Sözde uzmanların önerilerine uymak sağlığımızı tehdit eder mi?” sorularının yanıtlarını veriyor.

 

Dr Robert L. Shewfelt Hakkında:

Amerika’nın ünlü Gıda Bilimi ve Teknolojisi profesörlerinden Dr Robert L. Shewfelt, Georgia Üniversitesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi bölümünde öğretim görevlisidir. 50’den fazla öğrenciye danışmanlık yapmaktadır. Son 2 yılda 1’inci sınıflardan, lisansüstü düzeye kadar 11 farklı ders vermiştir. Shewfelt, 2006 yılında gıda bilimi ve teknolojisi öğretimi alanında verilen William V. Cruess Ödülünü almıştır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER