MarkaWorld.com

Bu yıl mutfaklarda retro rüzgarı esecek

Mutfak ve sofra denince akla gelen ilk marka Emsan, yaz sıcakları kadar içimizi ısıtan İlkbahar & Yaz mutfak trendlerini açıkladı.

Bu yıl mutfaklarda retro rüzgarı esecek
01 Haziran 2016 - 17:08 'de eklendi ve 1686 kez görüntülendi.

Bu yıl mutfaklarda soft ve pastel tonların ön plana çıkacağını söyleyen Emsan, nostaljik ve retro detayların hakim oldğu çatal-kaşık-bıçak takımlarının ve kendinden desenli yemek takımlarının bu yıl sofraları süsleyeceğini belirtti.

40 yılı aşkın süredir mutfakların sevilen markası Emsan, bul yıl mutfakların hakimi olacak yeni trendleri açıkladı. Son yıllarda sadeliğin her alanda olduğu gibi mutfak modasını da etkilediğini söyleyen Emsan, günümüzde mutfaklarda pastel ve soft tonların tercih edildiğini belirtti.

Tüm dünyada her sektöre hakim olan retro rüzgarının mutfak araç ve gereçlerinde de yoğun bir şekilde görüldüğününün altını çizen Emsan, büyüklerimizin kullanmaya kıyamadığı, çeyizlerinin en nadide parçaları arasından yer alan çatal-kaşık-bıçak takımları ve kendinden desenli yemek takımlarının artık sofraların baş köşesinde yer aldığını aktardı.

emsan_2

Kahve fincanlarına yaz renkleri hakim oluyor

Kahve fincanlarında ise nostaljik modellerin ve pastel tonların yerini cıvıl cıvıl renklere bıraktığını vurgulayan Emsan, özellikle rengarenk saplı kahve fincanlarının bu yıl sık sık mutfaklarda karşımıza çıkacağını belirtti. Öte yandan kültürümüzde kahvenin keyif alınarak tüketilen bir içecek olduğunu bu nedenle ikram sırasındaki sunumun da özenli olması gerektiğini savunan Emsan, fincanın şıklığına ve yanında sunulan ufak su bardaklarının tasarımına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

emsan_3

Yemek pişirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Tencerelerde de çelik tabanlı, parlak ve renkli saplı, cam kapaklı modellerin ön planda yer aldığını aktaran Emsan, yemek yaparken yemeğin durumunu takip etmek için cam kapaklı tencererlerin tercih edilmedi gerektiğine vurgu yaptı. Emsan, son dönemlerin vazgeçilmezi yanmaz yapışmaz granit tavaların da kullanım kolaylığı ve pişirme kalitesi açısından mutfaklarda önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Ayrıca Emsan, kadınların artık kahvaltı takımlarını seçerken renklere ve desenlere büyük önem verdiğini bu nedenle bu yıl özellikle seyahat temalı kahvaltı takımlarının büyük ilgi görüdüğü aktardı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER