MarkaWorld.com

BİR KÖPRÜ HİKAYESİ: BRIDGE KOLEKSİYONU

BİR KÖPRÜ HİKAYESİ: BRIDGE KOLEKSİYONU
09 Kasım 2015 - 17:27 'de eklendi ve 2041 kez görüntülendi.

“Bir köprü sadece bir boşluk veya engel üzerinden geçiş sağlamaz,bir köprü insanları birleştirir, bilgi takası yapılmasını sağlar, ilişkiler yaratır” diyen Sezgin Aksu, köprünün üstlendiği anlam bütünlüğünü, Addo Furniture’a özel tasarladığı ‘Bridge’ koleksiyonu ile tasarıma dönüştürdü.

kopru_2

Milano’daki Aksu/Suardi stüdyosunda başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu, ‘Bridge’ koleksiyonu ile, bir köprünün bağlayıcılığından yola çıkarak, karşılıklı etkileşimi, birbirine yönlenen iletişim üretkenliğini ve bilgi paylaşımını şeffaflaştıran özgün bir tasarım çizgisi ve tarz ortaya çıkardı.

Üretkenliğin yansıması olarak her geçen gün önem kazanan ofis dekorasyonları, ister yönetim alanlarında ister ortak çalışma gruplarında bir tasarım felsefesi ve ince bir zevkin dışa vurumu olmalıdır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte, modern çalışma hayatının şekillenmesine paralel olarak kişisel zevklerin ve tarzların oluştuğu günümüz çalışma hayatında, mekansal zevklere üretkenlik, motivasyon ve iletişim hakim oluyor. Addo Furniture’un yeni koleksiyonu Sezgin Aksu imzasını taşıyan ‘Bridge’, bu anlayışın temel taşlarını oluşturuyor.

kopru_3

Tasarım felsefesinin hayatın her alanına yansıdığı Milano’da başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu, “Fonksiyonellik ve estetik, özgün tasarımlar ile buluştuğunda zamanın büyük bölümünü geçirdiğimiz ofis ortamları keyifli birer çalışma alanına dönüşür” diyerek Bridge koleksiyonunun tasarım sürecini anlatıyor. “Tasarladığım ürünlerin hem tasarımcı için hem de marka icin her zaman uzun yaşamasını isterim. Ürünlerin önce fonksiyonel tarafını düşünür, sonra ona uygun form vermeye çalışırım. Addo Furniture için de, markanın parçası olarak kendini ifade edebilecek, kimliği olan bir koleksiyon tasarlamak istedim. Bir masa düşünecek olursak; masada insanlar oturur, yemek yenir, dertleşilir, konuşulur, çalışılır… Kısacası bir masanın üstünden birçok duygu ve paylaşım geçer. Tıpkı bir köprü gibi. Bridge koleksiyonunda da bunu hayal ederek köprülerde olduğu gibi değişik bir ayak tasarladık. Sert, keskin bir masayı taşıyan yumuşak çizgili alüminyum ayak… Ayakta kullanılan renk ve bitiş, masanın nerede kullanılacağına göre değişebiliyor. Soft line tasarım ve klasik formu olduğu için, uzun yıllar pazarda şansı olan bir koleksiyon yarattık… ”

Kaliteli üretim anlayışı ile çalışma ortamlarında “yaratıcılığı ve fonksiyonelliği” ön planda tutan Addo Furniture, Bridge koleksiyonu ile özgün tasarım çizgilerini ortaya koyarken, daha özgürlükçü, geçişken, fonksiyonel ve estetik çalışma ortamları oluşturuyor. Deri, ahşap ve camın birlikte kullanımı ile modern çizgileri ofis ortamına taşıyan Bridge serisi, günümüz iş dünyasının dinamik düzenine ayak uyduran, fayda ve etkileşim odaklı özel bir koleksiyon…

kopru_4

Uluslararası markalarda Sezgin Aksu imzası…

Türkiye doğumlu tasarımcı Sezgin Aksu, Stutgart, Paris ve Milan’daki çalışmalarının ardından, 1996 yılında Milan merkezli stüdyosunda Michele de Lucchi ile ortak çalışmalara başladı. Compaq, Olivetti, ENEL, Siemens, Kddi, Telecom Italia gibi firmalarla önemli tasarımlara imza attı. Aksu, 2007 yılında Milan’da Silvia Suardi ile birlikte kurduğu tasarım stüdyosu AKSU/SUARDI ile İtalya, Almanya, İsviçre, Avustralya, Hindistan ve Türkiye’de tasarımlar geliştirerek çalışmalarını sürdürüyor. Aksu, ayrıca Istituto Europeo di Desgn/Milan(IED) , Nuova Academia Belle Arti (NABA), Superiore di Architectura (ISAD) ve the NABA/Milan’da ders veriyor.  

 

mobilyaonline_yatay_banner1

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER