MarkaWorld.com

Bu yıl dekorasyon tercihlerinde doğal ve duyarlıyız

Bu yıl dekorasyon tercihlerinde doğal ve duyarlıyız
31 Aralık 2021 - 12:16 'de eklendi ve 979 kez görüntülendi.

2022 yılının dekorasyon trendleri çoğunlukla eskiyi dönüştürme ve doğayla barışma temasıyla şekilleniyor. Pandemi nedeniyle uzun bir süredir en fazla vakit geçirdiğimiz alan olan evlerimizde konforu ön planda tutarken, doğal görünümlü ahşaplara ve gösterişli bitkilere yer açıyoruz.

 mbr-61b9aa462b67c (1)

Son iki yıldır pandemi etkisiyle evlerimizde daha fazla vakit geçirmemiz, gerçek ihtiyaçlarımızı ortaya çıkarırken dekorasyonda da yeni trendleri belirlememize yardımcı oldu. Sadeliğe ve doğallığa olan yönelimimiz 2022’de de devam ediyor. Dünyanın dört bir yanına sabit ve hareketli mobilya üretimi yapan Hotelya’nın Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, 2022 trendlerine dair “Doğaya dönüşün örnekleri bu yıl evlerde daha çok karşımıza çıkacak. Son dönemde oldukça revaçta olan metal ve ayna malzeme kullanımı bu yıl azalıyor ve bu dokuların yerini kırçıllı ahşap kaplamalarla seramik malzemeler alıyor. Ahşap mobilyaların tamamlayıcısı ise koyu kestane ya da Amerikan ceviz tonlarındaki kaplamalar” açıklamasında bulundu.

mbr-61b9aa474dd67

Ahşaba yer açıyoruz

Yüksek Mimar Zümrüt Doyran; “Mermer ve metal gibi malzemelerin kullanıldığı yemek masaları ve sehpalar yerini doğal ahşaplara bırakıyor. Metal malzeme öğelerini tamamen hayatımızdan çıkarmasak da genellikle geçen yıla nazaran parlak yerine mat metaller şeklinde karşımıza çıkacak. Ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcılarından biri olan duvar kağıtları bu sene duvar boyasından daha fazla kullanılacak. Taş desenli ve doğal duvar görünümlü kağıtlar 2022 dekorasyon fikirlerinin en çok tercih edileni. Son zamanlarda, doğaya dönüş özlemiyle büyük saksılı ve uzun boylu bitkilere evlerde daha sık rastlıyoruz. Yeni yılda bu bitkileri çok daha büyük ve gösterişli saksılarda göreceğiz” dedi.

mbr-61b9aa38356a3

Geri dönüşüm dekorasyonda da moda

“Birçoğumuz için artık moda sadece estetik anlayışımıza uyum göstermekten ibaret değil. Çağın getirilerine ve yaşantımıza uygun, zamansız dokunuşlar yapmak da önemli. Eskiyen mobilyalarımızı atmak yerine, küçük dokunuşlarla yeniden değerlendirmek de bu yılın öne çıkan ev dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Evlerimizdeki eski mobilyaları boyayarak yenileyebilir, yepyeni görünüme kavuşturabiliriz. Bu sayede evlerde kolaylıkla vintage ve retro bir hava yaratabiliriz. Üstelik tektip, birbirine benzeyen yaşam alanlarına değil, benzersiz ve sizi yansıtan evler yaratmış olursunuz.”

 mbr-61b9aa479501c

Düz tasarım “out”, kıvrımlı hatlar “in”

“Karakteristik duruşa sahip ve tasarımı fonksiyon amaçlı mobilya modelleri bu yıl yine en çok karşımıza çıkan dizaynlar arasında olacak. Bu sene itibarıyla objelerde, mobilyalarda hatta aydınlatma sistemlerinde kıvrımlı hatları daha sık göreceğiz. Özellikle mobilyalarda keskin hatlara sahip olmayan, kıvrımlı alternatifler göze çarpıyor. Senenin modasına uymak isteyenler sırt kısmı düz olan klasik modeller yerine oval desenli koltuk modellerini tercih edebilirler. Kare bir sehpa yerine de yuvarlak bir modeli değerlendirebilirler.”

 mbr-61b9aa486ca08

 

www.hotelya.com.tr

Hotelya Hakkında:

Hotelya, hareketli ve sabit mobilya ürünlerinde yurt içinde ve yurt dışında beş yıldızlı otel projeleri daha yoğun olmak üzere AVM, hastane, restoran, ofis, cafe, mağaza gibi her türlü proje için üretim yapıyor. Uzman mimari ekibi ile projelere sadece üretici ve satıcı olarak değil aynı zamanda çözüm ortağı olarak da destek veren Hotelya, bugün 12.000 m2’lik fabrikasında hareketli ve sabit mobilya üretimi gerçekleştiriyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER