MarkaWorld.com

VitrA’ya Wallpaper* Tasarım Ödülü

VitrA’ya Wallpaper* Tasarım Ödülü
12 Ocak 2022 - 15:39 'de eklendi ve 6606 kez görüntülendi.

Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği Liquid koleksiyonu, dünyaca ünlü Wallpaper* dergisinin tasarım ödülünü aldı.

 mbr-61de86101355a

Tasarım ikonu Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği koleksiyona ilk ödül, ünlü Wallpaper* dergisinden geldi. Tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla işbirliği yapan VitrA, İngiliz tasarımcı Tom Dixon ile akışkan formlarıyla dikkat çeken Liquid koleksiyonuna imza attı. Tasarım topluluğuna hizmetlerinden dolayı 2000 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Dixon, ilk kez banyo için ürünler tasarladı. Avrupa lansmanı Londra’da yapılan ve kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak Liquid koleksiyonunda; seramik sağlık gereçlerinin yanı sıra, banyo mobilyası, aksesuar, yer ve duvar karoları da yer alıyor.

mbr-61de8610c2c46

VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Benzersiz bir banyo deneyimi yaratmak için dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle işbirliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcılar ile Indeed, NOA, Pentagon Design, Pilots Design gibi tasarım ofislerinin uzmanlıklarıyla buluşturdu.

mbr-61de860d9f44e

mbr-61de860f485dc

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER