MarkaWorld.com

Zorlu projelerin çözüm ortağı: Doka

Yapıları itibariyle detaylı mühendislik çalışmaları ve komplike çözümler gerektiren endüstriyel yatırımlar ve altyapı projelerinde Doka, yatırımcıların öncelikli tercihi oluyor.

Zorlu projelerin çözüm ortağı: Doka
20 Haziran 2016 - 11:32 'de eklendi ve 1393 kez görüntülendi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de şantiyelerde sağladığı güvenli çalışma ortamı, her türlü projeye uyarlanabilen modüler kalıp ve iskele sistemleri, hızlı uygulamaları ile zaman/maliyet avantajı kriterleri Doka’yı en büyük yatırım projelerinin en ideal ve uzun süreli çözüm ortağı haline getiriyor.

Birçok komplike yapıdan oluşan ve geniş alana kurulan endüstriyel yatırımlar veya farklı yüksekliklerden oluşan viyadükleri ile zorlu çözümler gerektiren alt yapı projeleri zamanla yarışıyor. Bu nedenle yatırımcı firmalar, hız ve güvenli inşaat sürecine bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu proje sonuçlarına da dayanarak Doka’ya güven duyuyor.

Türkiye’nin en büyük sanayi yatırımlarından biri olan Mazıdağı Entegre Gübre Fabrikası, 3. Havalimanı Projesi, Rönesans İnşaat’ın yapımını üstlendiği Adana ve Elazığ’da inşaatı süren Entegre Sağlık Kampüsü projeleri, Türkiye’nin sembol projelerden biri olan İzmit Geçişi Asma Köprüsü ve 2018’in sonunda faaliyete geçmesi planlanan Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı Doka’nın son dönem çalışmalarına örnek olarak verilebilir.

Dünyada ise Mississippi Nehri Köprüsü, Kanada’da Muskrat Hidrolik Santralleri, Venezuela’da Orinoco Nehri Köprüsü gibi sayısız büyük yatırım projelerinde yer alıyor. Doka sağladığı kalıp ve iskele sistemlerinin yanı sıra bu projelere sunduğu özel mühendislik hizmetleri ile varlık gösteriyor.

doka_2

Yüksek kapasiteli ürünlerle hızlı ve güvenli çözümler

Büyük yatırımlar, özel çözümler sunan konunun uzmanı ortaklıkları gerektiriyor. Teknolojik donanımı, geniş ürün-hizmet portföyü, hızlı tedarik hizmeti ve sunduğu projelere özel mühendislik hizmetleri ile Doka bu tür büyük yatırımların aranan çözüm ortağı oluyor.

Örneğin; geniş alanlar için beton dökümlerin tek seferde ve hızlıca yapılabilmesine olanak sağlayan geniş yüzeyli kalıp Top 50 veya Frami Xlife Çerçeveli Kalıp sistemleri ile bu tarz büyük mentanlı projelerde ciddi zaman ve maliyet avantajı yaratılıyor.

Projeye uygun temin edilen değişik geometri ve ölçülere sahip kalıplar için firmaya proje özelinde kiralama opsiyonu da sunulabiliyor. Böylece firmaların maliyetlerinin ciddi oranda aşağıya çekilmesine de katkı sağlanıyor.

Yüksek taşıma kapasitesine sahip Doka d2 yük taşıma iskeleleri ile TS EN 12810 ve Avrupa Standartlarına uygun üretilen Doka Scaff Çalışma İskeleleri gibi güvenli çalışma ortamı yaratan ve uzun ömürlü kullanım süreci sunan ürünler sayesinde de müteahhit ve yatırımcı firmalara uzun vadede maliyet avantajı yaratılmış oluyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER