MarkaWorld.com

“Mavi ile yeşili bir araya getiren şehirler hayal değil”

“Mavi ile yeşili bir araya getiren şehirler hayal değil”
17 Mart 2021 - 12:16 'de eklendi ve 10871 kez görüntülendi.

Yeşil Rapido 2021 ikinci oturumu ile devam ediyor

Mimarlık ve inşaat süreçlerinin çevresel etkilerini masaya yatırmak ve yeni çözüm önerileri sunmak amacıyla hazırlanan online konferans serisi Yeşil Rapido 2021’in ikinci oturumu 22 Mart Pazartesi günü, online olarak gerçekleşecek. ‘Nefes Alan Bir Dünya için Tasarım’ temasıyla düzenlenecek olan konferans, ulusal ve uluslararası birçok isme ev sahipliği yapacak, mimari ve tasarım dünyasının temsilcilerini ağırlayacak.

Ekoyapı Dergisi, ArcheThink ortaklığı, Dörken Sistem stratejik ortaklığı ve Roca’nın konferans sponsorluğunda gerçekleşecek olan ikinci oturumda, yaşam alanlarının çevresel etkileri ve tasarımın bu konudaki belirleyici rolüne odaklanılacak. İki kısımdan oluşan konferansın açılış konuşmasında Değişen İklim Gerçeğiyle Geleceğin Binalarını Tasarlamak adlı konuşmasıyla Yapı Bilimi Uzmanı John Straube konuşmacı olarak yer alırken, ardından gerçekleşecek panelde ise Kentsel Nefes paneli kapsamında Faruk Göksu ve Doğu Kaptan, söz alacak. Soru-cevap bölümleriyle interaktif olarak gerçekleşecek olan etkinlik, birinci konferansta olduğu gibi sektör temsilcilerinden büyük ilgi bekliyor.

yesil rapido afis

Yapı biliminin ipuçlarıyla bugün ve yarın için sağlıklı yapılar inşa edilebilir

Yapı Bilimi Uzmanı, İnşaat ve Çevre Mühendisi John Straube ‘Değişen iklim gerçeğiyle Geleceğin Binalarını Tasarlamak’ adlı konuşmasında, mimar ve tasarımcılara yapı biliminin sırlarını, iklim değişikliğinde fark yaratacak pratik öneriler ile anlatacak. Oturumun ikinci kısmında Kentsel Nefes paneli kapsamında Şehir Plancısı Faruk Göksu ve Mimar Doğu Kaptan, mavi ve yeşilin bir araya geldiği kentlerin sadece hayal olmadığına ve bunun için mimari ve tasarım olarak izlenilmesi gereken yol haritalarına değinecek.

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonellerini buluşturmaya devam edecek olan konferans serisi Yeşil Rapido 2021, 22 Mart 2021 tarihinde online olarak takip edilebilir. Konferansa ücretsiz katılım için www.yesilrapido.com üzerinden kayıt yapılabilir.

 

www.yesilrapido.com

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER