MarkaWorld.com

VERİMLİ ÇALIŞMANIN YOLU BOL OKSİJENLİ OFİSTEN GEÇİYOR

VERİMLİ ÇALIŞMANIN YOLU BOL OKSİJENLİ OFİSTEN GEÇİYOR
11 Kasım 2015 - 9:35 'de eklendi ve 1560 kez görüntülendi.

Son yıllarda iş merkezlerinin yerini plazalara bırakmasıyla, çok katlı, camsız ofis sakinleri, havasız ortamda çalışmanın olumsuzluklarını yaşıyor. Bilinçli yatırımcılar projelerini hazırlatırken camı açılan bina olmasına önem veriyor. İstanbul Levent’te yer alan River Plaza da bu konunun sorumluluğunu taşıyanlardan. River Plaza, bu özelliği ile çalışanlarının ruh ve beden sağlığı için istedikleri zaman camları açabilecekleri ofislerle, verimli çalışma ortamı sağlıyor.

river_2

İnşaat şirketleri son dönemde camı açılan plazalar inşa ederek temiz havada çalışılmasının önemini vurguluyor. Verimli çalışmanın en önemli etkenlerinden biri olan temiz havanın çalışan üzerindeki ruhsal ve bedensel etkilerini önemseyen tüm yatırımcılar son dönemde bu konuya oldukça önem veriyor. İstanbul’un en prestijli ofislerinin yer aldığı River Plaza’da ise çalışan firma sakinleri, açılabilen plaza camları sayesinde rahatça temiz hava alabiliyor.

Açılabilir Ofis Pencereleri ile Temiz Havada Çalışma İmkanı

Merkezi havalandırma sistemi, grip ve benzeri mikropların hızlı yayılmasını sağlıyor. Plaza olan iş yerlerinde sık sık camların açılması sağlanarak, havalandırılması gerekiyor. Ancak birçok plazada bu mümkün olmuyor. Virüsler, cam açılmadığında bir-iki saat havada asılı kalıyor. Öte yandan sürekli kapalı ve oksijensiz ortamda bulunan kişilerin beyin fonksiyonları tam kapasite çalışamadığı için iş veriminde düşüşler yaşanıyor. Bundan yola çıkarak ofis sakinlerinin ruh ve beden sağlığını düşünerek inşa edilen River Plaza, sakinlerine her yönden konfor ve rahatlık sunmayı hedefliyor.

river_3

Yüksek Hızlı Asansörlerle Zamandan Tasarruf

River Plaza’nın bir diğer dikkat çeken özelliği ise, üstün performanslı yüksek hızlı asansörleri. Plaza içinde 9 adet bulunan yüksek hızlı asansörler 6 m/sn hızla, 1275 kg ağırlık taşıyabiliyor. Rakiplerinin aksine 6 m/sn’lik hızla ofis sakinlerine kolaylık sağlayan plaza asansörleri zamandan tasarruf sağlıyor.

river_1

LEED Gold Sertifika Adayı Çevreci Proje

River Plaza modern mimarinin en yenilikçi çizgilerini buluşturan yapı, LEED Gold Sertifikası adaylığı ile sürdürülebilir binalardan biri. Doğaya ve canlıya dost sistem ve malzemelerin yer aldığı projede ortak alanlarda yüksek kalite doğal zemin taşı kullanılıyor. Gelişmiş bina otomasyon sistemine sahip River Plaza’da profesyonel bina yönetimi de mevcut. Modern ve çağdaş yaşam tarzıyla dikkat çeken River Plaza’da yaşam, iş ve keyif hepsi bir arada.

 

yapionline_yatay_banner

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER