MarkaWorld.com

Sofra estetiğini ve keyfini artıran servis ve sunum ürünleri

Sofra estetiğini ve keyfini artıran servis ve sunum ürünleri
12 Şubat 2021 - 18:57 'de eklendi ve 15595 kez görüntülendi.

Ananas Woodworking, Anadolu kültüründen ilham alan Sofra ve Stool serilerinin ardından son olarak klasikten moderne her tarzda mekan ve sofraya uyum sağlayabilecek nitelikteki servis ve sunum ürünlerini kullanıcı ile buluşturuyor.

Mimari ve iç mimari projelere sağladığı ahşap mobilya üretim desteğinin yanı sıra kendine has tarzı ile sabit ve modüler mobilya üretiminde de adını duyuran Ananas Woodworking son olarak, tasarımcıları tarafından tasarlanıp, marangozların el işçiliği ile üretilen çok amaçlı tepsiler ile sunum, servis ve kesme tahtalarını dekorasyon meraklılarıyla buluşturdu. Atölyenin yalın tasarım çizgisini yansıtan ürünler, farklı form ve ebatlarla kullanıcı ihtiyacına yönelik olarak seçeneklendirildi.

Sofralarınızda sizlere eşlik edecek ve kolaylık sağlayacak olan servis ve sunum ürünleri, banyo, mutfak, salon gibi yaşam alanlarında kullanılması amaçlanarak üretildi. Edge serisinin ergonomisiyle tasarlanan tepsiler, mekana uyumu göz önüne alınarak birinci sınıf meşe ve Amerikan ceviz seçenekleriyle kullanım ihtiyaçlarına göre ikili set veya tekli olarak sunuluyor. Tepsiler, sofralarda bir servis elemanı olarak vazgeçilmez yerini koruyabileceği gibi aynı zamanda banyo ve çalışma masalarında da bir organizatör olarak işlevlendirilebiliyor.

Mutfak ve yemek odalarında kullanılmak üzere tasarlanmış servis, kesme ve sunum tahtaları ise farklı formları ile dikkat çekiyor. Tamamı birinci sınıf meşe ağacından üretilen ürün grubu, kesme, sunum ve servis elemanı olarak üç farklı şekilde seçeneklendiriliyor. Hazırlık aşamasında Chop ve Block uzun ömürlülüğü ve ergonomik tasarımıyla tercih sebebi olurken, tutma sapı ve üzerlerinde bulunan delikleri sayesinde kısıtlı alanlarda bile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ahşap kesme ve sunum tahtalarının zamanla yaratacağı bakterileri önlemek amacıyla sert yapılı bir ağaç olarak meşe ağacını tercih eden tasarımcılar, kullanıcıların çiğ besinleri kullandıkları yüzeyleri pişmiş besinler için kullanmaması gerektiği bilinciyle ürünleri kesme ve sunum olarak ikiye ayırıyor. Servis ve sunum tahtalarının yüzeylerinde bulunan kanallar görsel bir katkı sağlarken, aynı zamanda et vb. besinlerin sularının sofralara akmasını da engelliyor. Amorf formları ile sofranın estetiğini bir üst seviyeye taşıyan ürünler, fonksiyonel tasarımları ile kullanım kolaylığı yaratarak sofra keyfinin de artmasını sağlıyorlar.

sarap4 (1) mesetepsi2 mesetekli12 kesme3 karetoplu kareset (1) ceviztepsi2yaprak3

Ananas Woodworking Hakkında:

Ananas Woodworking, 2015 yılında endüstriyel tasarımcılar Çağdaş Cantürk ve Altuğ Toprak tarafından kurulmuş, mobilya sektörüne yeni bir pencereden bakmayı ilke edinen, tasarımda mükemmeliyetçi, üretimde hassas, malzemede seçici, tasarım ve üretim becerisi yüksek bir ahşap atölyesidir. Tecrübesi bünyesinde bulundurduğu yüksek eğitimli tasarımcıların, teknikerlerin ve teknik el becerisi yüksek marangozların katkılarıyla artmaya devam etmekte olan Ananas Woodworking, 2018 yılı itibariyle gelişen üretim parkuru ile birlikte yeni atölyesinde ivmesini arttırmayı hedeflemektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER