MarkaWorld.com

RIGIPS TÜRKİYE ULUSAL ALÇI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

RIGIPS TÜRKİYE ULUSAL ALÇI YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
04 Şubat 2016 - 10:21 'de eklendi ve 1368 kez görüntülendi.

Türkiye’de 2001 yılından bu yana yapı malzemeleri sektöründe, yapı açıları, duvar ve asma tavan sistemleri konularında faaliyet gösteren Saint-Gobain Rigips’in düzenlediği Ulusal Alçı Yarışması Ödülleri, 30 Ocak Cumartesi akşamı Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

rigips_2

Yarışmada “Alçı Levha” kategorisinde Işık Dekorasyon, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” ile “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri” kategorilerinde ESDO İnşaat birinciliğe layık görülürken, “Ticari” kategori birincisi ise Ekkon İnşaat oldu. Ödüllendirilen projeler, Prag’da bu yıl 10. kez gerçekleşecek olan Saint-Gobain Gypsum Trophy’de Türkiye’yi temsil edecek.

rigips_4

Alçı sektöründe Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren Rigips’in düzenlediği Ulusal Alçı Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl ilk kez gerçekleşen yarışmanın Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de düzenlenen ödül töreninde “Alçı Levha” kategorisinde “Işık Dekorasyon İdari Binası” ile Işık Dekorasyon, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” kategorisinde “42 Maslak” ve “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri” kategorisinde “Grand Hotel de Pera” projeleriyle ESDO İnşaat birinciliğe layık görüldü. “Ticari” kategori birincisi “Başakşehir Fatih Terim Spor Kompleksi” ile Ekkon İnşaat olurken, Mansiyon Ödülü ise “Hisar Okulları Müzik Odası” projesi ile Serhat İnşaat’a verildi.

rigips_3

Türkiye alçı sektöründe yüksek performanslı alçı levha sistemleri ile yapı alçılarının usta bir işçilikle birleşerek sürdürülebilir, güvenli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasına teşvik amacıyla düzenlenen Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması, alçı ve alçı levha uygulama firmalarının kaliteli işçilikleri, sorun çözme becerileri ve tecrübelerini ödüllendirerek takdir etmek açısından önem taşıyor. Yarışmada birincilik kazanan projeler, uluslararası alanda Saint-Gobain grubu tarafından 20 yıldır düzenlenen ve Haziran ayında Prag’da 10.’su gerçekleşecek olan Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy ödüllerinde Türkiye’yi temsil edecek ve kazanan projeler dünyanın dört bir yanından gelen basın mensuplarının önünde ödüllerini alacak. Bu organizasyonda katılımcı firmalar, onlarca ülkeden katılan diğer uygulamacılarla fikir ve tecrübelerini paylaşabilme, Saint-Gobain grubunun en yeni duvar ve tavan sistemleri hakkında bilgi edinebilme ve dünya basınında yer alma fırsatı da yakalayacaklar.

 

yapionline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER