MarkaWorld.com

CarpetVista’da 3.’lük ödülünü genç tasarımcı kazandı

53 farklı ülkeden 700 tasarımın yarıştığı uluslararası halı desen tasarımı yarışması “CarpetVista Tasarım Yarışması”nda genç Türk tasarımcı Büşra Kuşçu da dereceye girdi. Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü mezunu Kuşçu 3.’lük ödülünün sahibi oldu.

Geçen yıl İstanbul Halı İhracatçıları Birliği’nin (İHİB) Halı Tasarım Yarışması’nda finale kalan Kuşçu, tasarımın ortaya çıkış aşamasını “İlham yakalayabilmek adına önceden topladığım kültürel objelere göz attım. Dream Catcher/Düş Yakalayan Kızılderili inancına göre rüyanızda sizi rahatsız eden kötü ruhları ve kabusları def eder. Aslında bu obje karanlık rüyaları temsil etse de, ben onu renkli rüyalara açılan bir kapı olarak yansıtmak istedim ve ortaya tasarımım çıktı. Renkli anıların bir araya gelerek oluşturduğu bir hortum olarak resmettim rüya kapısını” diye anlatıyor.

Dünyanın en büyük online halı mağazası olan CarpetVista tarafından düzenlenen yarışmada ilk üçe giren tasarımları, siteyi ziyaret eden 60 binden fazla ziyaretçi ve jüri üyeleri birlikte belirledi. Dereceye giren üç tasarım da sınırlı sayıda üretilerek sitede satışa sunulacak.

 

halionline_yatay_banner

09 Aralık 2015 - 10:40 'de eklendi ve 74203 kez görüntülendi.
Artemis Halı’dan Rainbow Koleksiyonu Artemis Halı’dan Rainbow Koleksiyonu
Yaşam Alanlarına Zarif Dokunuş Yaşam Alanlarına Zarif Dokunuş
Atlantik Halı, Velvet ile yaşam alanlarını doğallıkla buluşturuyor… Atlantik Halı, Velvet ile yaşam alanlarını doğallıkla buluşturuyor…
Doğaya uyanış: Artemis Halı Dizayn koleksiyonu Doğaya uyanış: Artemis Halı Dizayn koleksiyonu
Empera ile evlere pastel tonların bahar coşkusu geliyor Empera ile evlere pastel tonların bahar coşkusu geliyor
Empera Halı: Bu bahar evler rengarenk Empera Halı: Bu bahar evler rengarenk
SON DAKİKA HABERLERİ