MarkaWorld.com

AVCI ARCHITECTS DÜNYA MARKASI GENSLER İLE PROJE ORTAKLIĞI YAPIYOR

AVCI ARCHITECTS DÜNYA MARKASI GENSLER İLE PROJE ORTAKLIĞI YAPIYOR
07 Aralık 2015 - 9:33 'de eklendi ve 1577 kez görüntülendi.

Çalışmalarını Londra, İstanbul ve Ljubljana’daki stüdyolarında sürdüren ve tasarım yaklaşımında sürdürülebilirlik esaslarını temel alarak, mimari ve iç mimari projelerle birlikte sergileme ve sahne tasarımını da içeren geniş bir skalada projeler üreten Avcı Architects, dünyaca ünlü mimari tasarım ve proje geliştirme şirketi Gensler ile stratejik ortaklık yapıyor.

avci_2

Dünyanın farklı ülkelerinde pek çok ödüllü projeye imza atan Avcı Architects, ticari binalarda dünyanın öncü mimarlık ofislerinden biri olan Gensler ile uluslararası ölçekte projelere imza atıyor. Gensler’in uluslararası fikir öncülüğünü yerel uzmanlık ve üretim kapasitesiyle buluşturan Avcı Architects, bütüncül tasarım, yeni teknolojilerin kullanımı, doğal özelliklerin maksimize edilmesi ve iklim koşullarıyla entegre olma gibi ilkelere dayanan yaklaşımıyla, daha düşük enerji ve işletme maliyetlerine, daha uzun kullanım ömrüne, daha iyi yaşam standartlarına ve daha yüksek çalışma performansına sahip olan projeler tasarlıyor.

avci_3

Ljubljana ve İstanbul’un yanısıra Londra’da da ofisi bulunan Avcı Architects’in, Gensler için İstanbul-Londra arasında iyi bir köprü kuracak olması ve Türkiye açısından önemli bir temsiliyet sunması fikrinden yola çıkılarak oluşan birliktelikte, Avcı Architects’in mimarlık üretimindeki İngiliz (Anglosakson) yaklaşımı, yorumu ve üretim metodları Gensler için en dikkat çekici özelliklerden biri olmuş. Bu işbirliğinin ışığında üretilen projeler, temelde uluslararası şirketlerin ofislerine odaklanıyor ve yeni çalışma mekanlarının tasarlanması, yerel malzeme kullanımının entegrasyonu ve çalışma mekanlarının verimliliği üzerine üretimleri kapsıyor. Avcı Architects’in Gensler ile şimdiye kadar hayata geçirdiği projeler arasında AIG İstanbul Yönetim Ofisi, İstanbul HP Türkiye Genel Merkez Ofisi gibi projelerin yanısıra, konsept tasarım çalışmaları devam eden birçok ofis projeleri bulunmaktadır.

İş gücünü arttıran verimliliğin daha etkileşimli konularla ele alınmasının, enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda da daha etkin çalışılmasının, iş ve yaşam kalitesini arttırarak, çalışanların refahını yükseltmede ve kurumsal kimliği iletmede etkin olduğu sonucuyla projeler tasarlayan Avcı Architects’in kurucusu Selçuk Avcı, Gensler ile olan işbirliğiyle ilgili şunları vurguluyor:

avci_4

“Avcı Architects-Gensler iş birliğini ‘Uluslararası dil, dönüşüm ve temsiliyet’ üst başlıkları ışığında değerlendiriyorum. Global bir temsiliyet olan Gensler ile çalışmanın Avcı Architects olarak bize yansıması her projede farklı oluyor. Farklı düşünmemizi tetikleyen süreçlerin yanı sıra, çalışma ortamımızı, metodlarımızı, prensiplerimizi yeniden sorgulamamızı ve bazı süreçleri dönüştürmemizi sağlıyor. Dolayısıyla, bizi bir ölçüde daha da yukarı çekiyor ve tüm projelerimizi aynı mantıkla çalıştırmaya çabalıyoruz. Bu da sonuç olarak hayal edilen bir süreç olmuyor, zaten tasarımın bir parçası haline geliyor.’’

 

yapionline_yatay_banner

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER