MarkaWorld.com

3. HAVALİMANI 3 İLÇEDE FİYATLARI ARTTIRDI

3. HAVALİMANI 3 İLÇEDE FİYATLARI ARTTIRDI
03 Aralık 2015 - 10:24 'de eklendi ve 1591 kez görüntülendi.

İstanbul’un 3 ilçesinde konut fiyatları 3. Havalimanı’nın etkisi ile arttı. Satılık ve kiralık konut fiyatlarında Eyüp, Başakşehir ve Arnavutköy’de yaşanan büyük artış dikkat çekti.

konut_2

Hürriyetemlak.com Emlak Endeksi’ne göre 3. Havalimanı’na yakın ilçelerde konut fiyatları özellikle son bir yıl içinde büyük artış gösterdi. Eyüp, Başakşehir ve Arnavutköy’de satılık ve kiralıklarda yaşanan artış yatırımcıyı sevindirdi. Başakşehir’de son bir yılda satılık konut fiyatları tam yüzde 33 oranında artarak metrekare ortalama konut fiyatı 3.333 TL’ye ulaştı. Kiralık konutlarda ise artış yüzde 19 oranında. Kiralık evlerin ortalama metrekare birim fiyatı 14 TL. Özellikle markalı konut yatırımlarının hızlandığı Kayabaşı’nda yıllık artış yüzde 45’i buldu. Bölgede ortalama fiyat 2.522 TL mertebesine ulaştı.

Eyüp’te satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 30 oranında artarak 4.333 TL metrekare ortalamasına ulaştı. Kiralık konut fiyatları ise son bir yılda yüzde 5 artış gösterdi ve metrekare ortalaması 22 TL oldu.

“3. Havalimanı” ismini duyunca ilk akla gelen ilçelerden Arnavutköy’de satılık konutların ortalama fiyatı son bir yıllık süreçte yüzde 23 oranında artarak 1.840 TL metrekare ortalamasına ulaştı.

konut_3

Kiralık ev sayıları arttı

Hurriyetemlak.com verilerine göre özellikle Başakşehir ve Eyüp’te kiralık konut ilanlarında son bir yıllık artış da dikkat çekici. Eyüp’te kiraya verilmek üzere ilana çıkan kiralık konut sayısı son bir yılda tam yüzde 122, Başakşehir’de ise yüzde 50 oranında artış gösterdi.

 

konutonline_yatay_banner

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER