MarkaWorld.com

Grohe tasarrufla suyu yemeğe dönüştürdü

GROHE Türkiye, uluslararası “Suyu Yemeğe Dönüştür” projesi çerçevesinde Şişli Camii tuvaletlerindeki musluklarını Ecojoy tasarruf özellikli ürünlerle değiştirerek yüzde 18 su tasarrufu sağladı. GROHE, Şişli Camii Vakfı işbirliğini bir adım ileriye taşıyarak gerçekleştirdiği proje ile sağlanan su tasarrufu karşılığındaki tutarla, içinde gıda malzemeleri bulunan 1000 adet Ramazan paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Grohe tasarrufla suyu yemeğe dönüştürdü
01 Temmuz 2016 - 12:35 'de eklendi ve 1774 kez görüntülendi.

Dünyanın en büyük sıhhı tesisat üreticilerinden biri olan GROHE, Türkiye’de Şişli Camii Şerifi Vakfı ile işbirliğine giderek yoğun su kullanılan kamuya açık alanlarda yapılacak su tasarrufunun, su kaynaklarını korunmasında sağlayacağı katkı konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesine imza attı.

grohe_2

Düzenlenen basın toplantısında GROHE’nin sürdürülebilirlik ve su tasarrufu yaklaşımını özetleyen GROHE Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Simon G. Shaya şunları söyledi: “Global bir marka olarak, sürdürülebilir iş uygulamaları doğal kaynakların ekolojik ve ekonomik kullanımına ve çevrenin korunmasına yönelik taahhüdümüzün bir parçası. GROHE olarak, tüm sektöre örnek olmaktan ve günümüzün ekolojik, ekonomik ve sosyal sıkıntılarına proaktif bir yaklaşım getirerek tüm faaliyetlerimizin merkezine çevreye yönelik taahhütlerimizi yerleştirmekten gurur duyuyoruz. Suyun gitgide daha kıymetli bir kaynak olması nedeniyle bu kaynağın korunmasına katkıda bulunmak için global ölçekte birçok inisiyatifi hayata geçiriyoruz.”

grohe_3

GROHE’de sürdürülebilirlik kurumsal bir değer

Sürdürülebilirliğin GROHE’de kurumsal bir değer olduğunun altını çizen Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Halkla İlişkiler Direktörü ve SPA Başkanı Lina Varytimidou ise şöyle konuştu. “Sürekli olarak dünyanın dört bir yanındaki lokasyonlarımızda sürdürülebilirliğimizi iyileştirmeyi ve optimize etmeyi taahhüt ediyoruz. Türkiye’de, Şişli Camii’nin musluklarını tuvaletlerdeki su tüketimini %18 azaltan GROHE Ecojoy ürünleri ile değiştirdik. Bunun sonucunda, yılda 270 m3 su tasarrufu sağladık. Projenin ikinci aşamasında da, “Suyu Temeğe Dönüştür” olarak adlandırdığımız programımız kapsamında, Şişli Camii’nde daha önce tasarruf edilen suyu yemeğe dönüştürerek Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine bağışlamaya karar verdik. Ve bu kapsamda da 1000 adet gıda paketi ihtiyacı olan ailelere ulaştırıldı.”

grohe_4

Bu projeyle su tasarrufuna dikkat çekmeyi amaçlıyoruz

GROHE Doğu Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz ise, GROHE Türkiye’nin her geçen yıl büyümeyi sürdürdüğünü ve Türkiye’nin dinamik ve gelişen pazarına yatırım yapmaya devam ettiklerini kaydederek, “Suyu Yemeğe Dönüştür’’ bu yıl Türkiye’de hayata geçirdiğimiz ikinci global proje oldu. Bu projenin çok önemli mesajları bulunduğuna inanıyorum.

1000 çok sembolik bir rakam ve bu proje kapsamında asıl olarak, su tüketiminin önemine ve su ve nakit tasarrufunu arttırmak için neler yapılabileceğine dair bilinç oluşturmayı hedefliyoruz. Şişli Camii ile işbirliği içinde hayata geçirdiğimiz ‘Suyu Yemeğe Dönüştür’ projesi bunun küçük bir örneği, ancak bu özel örnek, su tüketiminin azaltılmasına yönelik çabalara katkıda bulunacak bir çözüm sunuyor.”

GROHE’nin Şişli Camii tuvaletlerine yerleştirdiği GROHE ürünlerinde bulunan Ecojoy özelliğine sahip ürünler ile su kullanımında yüzde 54 oranında tasarruf sağlayabiliyor.

GROHE ürünlerinde bu oran çift kademeli rezervuar kullanımında yüzde 53, su tasarruflu mutfak bataryaları kullanımında ise yüzde 65’e kadar ulaşabiliyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER