MarkaWorld.com

İyi zeytinyağı herkesin hakkı

İyi zeytinyağı herkesin hakkı
06 Eylül 2022 - 13:56 'de eklendi ve 2323 kez görüntülendi.

İyi zeytinyağına işinin ehlinden usta dokunuş Niz Olive

Binlerce yıllık gastronomi, sağlık ve güzellik sırrının en nadide örneklerinden zeytinyağını “İyi zeytinyağı hepimizin hakkı” mottosuyla üreten Niz Olive, zeytinin en doğal halini tüketicisiyle buluşturuyor. Türkiye’nin Avrupa Birliği coğrafi işaretli tek zeytini olan Memecik türüyle üretim gerçekleştiren Niz Olive, tutku ve sevgisini zeytinyağının her damlasına işliyor. Sadece el ve tarakla zeytini incitmeden toplayan marka, 0,2-0,3 dizem derecesine sahip zeytinyağını kalite ve hijyenden asla ödün vermeden üretip özel tasarım şişesinde muhafaza ediyor.

Olive oil with fresh herbs on wooden background.

Olive oil with fresh herbs on wooden background.

Aydın’ın Memecik cinsi zeytin ağaçları arasındaki saklı cenneti Naipli köyünde Nebi Yorgun tarafından 2021 yılında kurulan Niz Olive, “sıvı altın” yakıştırması yapılan zeytinyağını sağlıklı ve zinde bir yaşam isteyenlerle buluşturuyor. Anadolu’nun binlerce yıldır değişmeyen lezzetleri arasında yer alan zeytine hak ettiği değeri iyi zeytinyağı herkesin hakkı mottosuyla veren Niz Olive, iş süreçlerinin tamamında ileri teknoloji ve hijyenden asla vazgeçmiyor. Zeytinyağlarının lezzetine Türkiye’nin Avrupa Birliği coğrafi işaretli tek zeytini olan Memecik türüyle ulaşan marka, Aydın’ın dünyaca ünlü lezzeti incirden ürettiği zeytinyağlı kür ve saçları besleyen doğal zeytinyağlı sabunu da tüketicisine sunuyor.

NizOlive_ZeytinyagiSiyahSise_

Özel üretim beyaz ve siyah renk cam şişelerde muhafaza ediliyor

Sabah kahvaltılarında doğrudan ya da damak tadına en uygun baharatlar karıştırılarak, salataların, mezelerin, pilavların, makarnaların ve ızgara balıkların ise üzerine dökülerek çiğ tüketilebilen Niz Olive zeytinyağları, lezzetini demir, bakır, kükürt, fosfor, potasyum ve magnezyum minerallerini de üst düzeyde barındırmasından alıyor. Yüksek polifenol seviyesinin yanı sıra kendine özgü yoğun meyvemsi aromaya sahip zeytinyağları 250 ml ve 500 ml seçenekleriyle özel üretim beyaz ve siyah cam şişede; 1000 ml, 2000 ml ve 3000 ml seçenekleriyle de tenekede tüketicisine sunuluyor.

NizOlive_ZeytinyaginaUstaDokunusu_2

Niz Olive’den sağlık ve güzellik dostu ürünler: İncir kürü & Zeytinyağlı sabun

Niz Olive, Aydın’ın dünyaca ünlü meşhur ürünü incirini erken hasat zeytinyağı ile buluşturarak “incir kürü”nü de üretiyor. İki lezzeti aynı kavanozda buluşturan ürün, herhangi bir katkı maddesi ve koruyucu içermemesi sebebiyle doğal şifa kaynağı olarak sağlık depoluyor. Koku ve renk gidericinin yanı sıra atık yağ içermeyen doğal zeytinyağlı sabun ise banyo, saç ve yüz için kullanıma uygun olup kokusunu zeytinyağının özünden alıyor. Ürün gamını genişletmek ve Aydın’ın yerel tatlarını pazarla buluşturmak için yatırımlarını gerçekleştiren Niz Olive, yakın zamanda tüketicisine sunacağı zeytinyağlı domates kurutması, zeytin yaprağı çayı ve paket incir için de çalışmalarını sürdürüyor.

Niz Olive’den üretimin her aşamasında özen, kalite, teknoloji ve hijyen

0,2-0,3 dizem derecesine sahip zeytinyağlarıyla yemeklere leziz tadını veren Niz Olive, yağın yüksek kalitesine ulaşmak için ilk adımı üretim aşamasında atıyor. Meyvesini dalından toplamak için geleneksel yöntemleri kullanan Niz Olive, bunun için ağaca zarar veren sırık yerine el ve tarak kullanıyor. Kalitesinden değer kaybetmemesi için en geç 4 saat içinde fabrikaya gönderilen zeytinler, burada hiç bekletilmeden yapraklarından ayrılıp arıtılmış su ile yıkanarak kırıcıya aktarılıyor. Kırma işleminin ardından ezilen ve hamur haline gelen zeytinlerin sonraki aşamada yağı çıkarılıp krom tanklara iletiliyor. 4-5 günlük dinlenme sürecinin ardından kağıt filtrelerden geçirilerek yeniden krom tanklarına alınan yağlara hava ile temasını kesmek için argon gazı basılıyor ve yüksek kalitesi için koruma sağlanıyor. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve ISO 22000:2018 sertifikalarına sahip Niz Olive zeytinyağlarının periyodik testleri ise belirli aralıklarla bağımsız laboratuvarlar tarafından gerçekleştiriliyor. Kalite ve temizlikten asla taviz verilmeden hijyenik koşullarda üretimin gerçekleştirildiği fabrikada, makineler her sıkımın ardından yıkanarak dezenfekte ediliyor.

Niz Olive Hakkında

En büyük idealleri arasında kaliteli ve butik bir zeytinyağı işletmesini hayata geçirmek olan Nebi Yorgun tarafından 2021 yılında kurulan Niz Olive, Türkiye’nin Avrupa Birliği coğrafi işaretli tek zeytin türü olan Memecik ile zeytinyağı üretimi gerçekleştiriyor. Adını, kurulduğu Naipli köyünden alan Niz Olive’in son teknoloji makineler ve hijyenik bir ortamda değerini kaybetmeden ürettiği zeytinyağları, 0,2-0,3 dizem derecesine sahip yüksek kaliteli tadıyla tüketicisine sunuluyor. Yüksek polifenol seviyesinin yanı sıra kendine özgü yoğun meyvemsi aromasını özel şişe tasarımında muhafaza eden Niz Olive zeytinyağları, sadece el ve tarak ile toplanan zeytinlerle kalite ve hijyenden ödün vermeden yüksek standartlarda üretiliyor. Ürün gamında zeytinyağının yanı sıra zeytinyağlı incir kürü ve zeytinyağlı sabun da bulunan Niz Olive, yakın zamanda tüketicisiyle buluşturacağı zeytinyağlı domates kurutması, zeytin yaprağı çayı ve paket incir için de çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER