MarkaWorld.com

Genç işadamları Kayseri’deydi

TÜGİAD üyeleri, Kayseri’de temas ve incelemelerde bulunarak şehitlere rahmet, gaziler ve şehit ailelerine destek ifade ettiler, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Genç işadamları Kayseri’deydi
19 Aralık 2016 - 8:38 'de eklendi ve 1902 kez görüntülendi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) merkez ve şube yöneticileri ve üyelerinden oluşan bir heyet, hain terör saldırısında 14 askerin şehit olduğu Kayseri’de temas ve incelemelerde bulundu.

TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen, Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman, Başkan Yardımcısı Koray Kartal ile Umut Önder Altıntaş, Onur Çanga, Koray Akar, Ercan Çelik’in de aralarında bulunduğu yönetim kurulu üyeleri, Kayseri’ye TOBB’un organizasyonundan da önce, önceki gün akşam ulaştılar; yaralıları, gazileri, gazi ve şehit yakınlarını ziyaret ettiler, durumla ilgili bilgi aldılar. Genç işadamları, şehitlere rahmet dilediler, gaziler ve şehit ailelerine destek ifade ettiler, Kayserililere geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Şehitleri uğurlayan genç işadamları TOBB’un yaptığı programa katılarak diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte temaslarına devam ederek, program kapsamında 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldiler, Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.

ali_yucelen

TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen, son dönemde azan terörün milli birlik ve ülke bütünlüğünü, ülkenin siyasal ve ekonomik istikrarını hedef aldığını belirterek, “Yurdumuz dahili ve harici düşmanlara karşı birlik ve beraberliğini koruma mücadelesi veriyor. Bu mücadelede masum insanlarımızı kaybediyoruz. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Teröristler ve onları azmettirenler sonlarının geldiğini fark ettikleri için daha da saldırganlaştılar. Ancak bu hain saldırılar bizi yıldıramayacak, amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar; her zorlukta olduğu gibi bir olan gönlümüz bizi güçlü kılacak, bunu biliyoruz. İçimiz yanıyor. Allah, O’na tertemiz gelen evlatlarımızın analarına, evlatlarına, sevenlerine sabır versin. Bizler üzerimize düşeni yapacağız. Bu ülkenin birlik ve beraberliğini, bu ülkeyi seven insanların haklarını savunarak muhafaza edeceğiz. Bu bizim milletimize, tarihimize, atalarımıza ve evlatlarımıza borcumuzdur” dedi.

Kahraman’dan “birlik” vurgusu

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman da terörü lanetlerken, ülkedeki tüm sivil toplum kuruluşlarının teröre karşı birlikte, ortak hareket etmesi; tüm iş dünyasının her zamankinden çok daha birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurgulayarak, şöyle dedi:

ercan-kahraman

“Şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarına sabır diliyorum. Terör saldırıları ile ülkemizin istikrarını bozmak, bizi bölmek, parçalamak isteyenler bu amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacak. Aksine bu hain saldırılar ülke ve millet olarak birlik ruhumuzu daha da güçlendirecektir. İş dünyası temsilcileri olarak bizler şer odaklarının hem terör yoluyla askerimizin, polisimizin, vatandaşımızın canına, malına, hem de ekonomimize yönelik saldırılarına karşı çelik kalkan misali göğsümüzü siper ederiz. Ülkemizin birliğini, dirliğini, milletimizin ağız tadını bozmaya çalışan, istikrarsızlık ve kaos yaratarak dumanlı havada kirli emellerini gerçekleştireceğini sananları milletçe bir kez daha hayal kırıklığına uğratacağız. Devletiyle, milletiyle, iş dünyası ve her kesimiyle daha çok birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket ederek bu hainlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER