MarkaWorld.com

BURHANİYE İŞ DÜNYASI VE YARGIYI BULUŞTURDU

BURHANİYE İŞ DÜNYASI VE YARGIYI BULUŞTURDU
01 Aralık 2015 - 9:47 'de eklendi ve 2555 kez görüntülendi.
Burhaniye Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu açılışı kutlaması için Fiord otelde düzenlenen yemek iş dünyası ve yargıyı buluşturdu.​
burhaniye_2

Yemekte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan Yargıtay üyeleri ve Burhaniye ve körfezin protokol üyeleri katıldı.

burhaniye_3

Verilen yemekte Pelitköy Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Kayacık’a okul yeri bağışı için Ticaret Odası teşekkür plaketi verirken Belediye Başkanı Necdet Uysal Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’e ilçeye verdiği desteklerden dolayı kendisi için özel yaptırılan adaletin terazisi temsilinin işli olduğu el işi mozaik tabloyu hediye etti.

BURHANİYE TİCARET ODASI’NA ZİYARET

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Balıkesir programı kapsamında Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile birlikte Burhaniye Ticaret Odası’nı ziyaret ederek İş Dünyasını Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.​
bto_1

Burhaniye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla çok hayırlı bir işe imza atıldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Burhaniye Pelitköy Özel Eğitim Okulu’nun hizmete girmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

bto_2

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” sözünü hatırlatan TOBB Başkanı, en mutlu ve hayırlı işin bir kişinin, bir ailenin karnını doyurmasına ve kimseye muhtaç olmamasına aracı olmak, yani iş vermek olduğunu anlattı.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ise “Siz kazanacaksınız ki insanlara iş ve aş sağlayacaksınız. İş yerleri bizimdir. Türk-İş olarak olaya böyle bakıyoruz. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Kıymetini bilmemiz lazım. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu Burhaniye Pelitköy’de Özel Eğitim Merkezi’nin açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile birlikte, Burhaniye Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu ile yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alım törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmeyeceğini vurguladı.​
burhaniye_oem_4

Hisarcıklıoğlu konuşmasında işadamlarının yatırımlara kar zarar hesabıyla baktıklarını hatırlatırken, “Kar edeceğinizden emin olduğunuz tek bir yatırım varsa o da eğitime yapılan yatırımdır. Eğitime yatırım yaparsan her iki dünyada da kazanırsın. Bu okul yatırımıyla da hem Burhaniye hem Türkiye kazanacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her zaman özel sektörün yanında olduğunu vurgulayarak, kendisine teşekkür eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Burhaniye Ticaret Odası’nın çalışmalarını da överek, hem üyelerine hem bölgelerine hem de ülkeye önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, “Bizim kültürümüzde bir söz var. Helalle gelen helale gider diye. Demek ki Burhaniyeli sanayici ve tüccarlar helal para kazanmış ki, böyle helal bir işe harcıyorlar. Bundan daha helal bir iş olamaz” ifadesini kullandı.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan

burhaniye_oem_3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da törende yaptığı konuşmada Balıkesir’de yaklaşık 50 trilyon yatırım bedeli olan birçok eserin açılışını yaptıklarını belirtti. Erdoğan, özellikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin, Pelitköyü’ne ve engelli çocuklara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Geçen mart ayında da Balıkesir’e geldiğini, kamu ve özel sektör yatırımlarının açılışını yaptığını aktaran Erdoğan, 13 yıldır her alanda Türkiye’yi rekorlarla, hizmetlerle buluşturduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’e yapılan yatırımlara da değinerek, bu kentte 13 yılda 467 kilometre bölünmüş yol ilave ettiklerini söyledi.

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun da inşa edildiğini belirten Erdoğan, “Bu proje aslında Balıkesir’in projesi. Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesi arasındaki ulaşımın süresini kısaltacak. Kalitesini ve güvenliğini artıracak bu otoyolun inşası hızla sürüyor. İzmir-Turgutlu yolu, Kemalpaşa arasındaki bağlantı yolu tamamlandı ve trafiğe açıldı. İzmir Körfez Geçişi Köprüsü’nün yapımı önümüzdeki yıl mart ayında bitecek. Bu yıl sonuna kadar Altınova Gemlik kesimi de inşallah bitiyor. Böylece otoyolun TEM Altınova kesimi trafiğe açılmış olacak. Projenin tamamı 2018 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Balıkesir’in hem İzmir hem de İstanbul yoluna ulaşımına çok büyük kolaylık sağlayacak” bilgisini paylaştı.

burhaniye_oem_1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mültecilerle ilgili olaraksa, “Suriye’den gelen göçmenlerle ilgili olarak ülkemiz topraklarında belki 100’e yakın ülkeye mensup yardım kuruluşunun faaliyeti var ama biz bunların çoğunun geri planda başka hesapları bulunduğunu gayet iyi biliyoruz. Buna rağmen güvenliğimizi tehdit edecek bir durum ortaya çıkmadıkça onlara engel olmuyoruz” dedi.

Erdoğan, Türkiye’nin, Bosna’da, diğer Balkan ülkeleri ve Karadağ’da yaşananlarla niçin ilgiliyse Suriye’de, Irak’ta yaşananlarla da aynı sebeple ilgili olduğuna dikkat çekerek, Hatay’ın yanı başındaki Bayırbucak Türkmenleri zulüm altında ezilirken Türkiye’nin yüzünü başka tarafa çevirip oturamayacağını vurguladı.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER