MarkaWorld.com

ALESSANDRO MICHELE YILIN ULUSLARARASI TASARIMCISI SEÇİLDİ

ALESSANDRO MICHELE YILIN ULUSLARARASI TASARIMCISI SEÇİLDİ
23 Kasım 2015 - 15:40 'de eklendi ve 1921 kez görüntülendi.

Gucci’de kreatif direktörlük görevine adım attığı günden beri, yeni bir dönem başlatan ve yepyeni bir Gucci yaratan Alessandro Michele, İngiliz Moda Konseyi tarafından verilen, İngiliz Moda Ödülleri’nde 2015 yılı ‘Uluslararası Tasarımcı’ ödülüne layık görüldü.
Alessandro_Michele

Gucci’nin kreatif direktörlük koltuğunu Frida Giannini’den Ocak 2015’te devralan Alessandro Michele, sadece 9 aylık kısa bir süre içinde moda tutkunlarının ilgisini çekti. Michele, cesur ve yenilikçi dört koleksiyon sunarak Gucci’nin trend belirleyen bir modaevi olduğunu kanıtlarcasına modanın gündemini değiştirdi. Başarı merdivenlerini hızla tırmanan Michele’nin başarısı, Swarowski ortaklığı ile düzenlenen İngiliz Moda Ödülleri’nde 2015 yılının ‘Uluslararası Tasarımcı’sı ödülünü almasıyla da tescillenmiş oldu.

Michele, Fendi’de kıdemli aksesuar tasarımcısı olarak çalıştığı dönemin ardından 2002 yılında Tom Ford tarafından Gucci’ye getirilmesiyle rüştünü ispatlamıştı. 13 yıldır Gucci’de çalışan tasarımcının, Gucci’nin tarihsel özellikleri konusundaki özgün anlayışı, romantizm konusundaki modern yaklaşımları, farkını belli ederek marka için etkileyici bir anlatım dili oluşturdu. Markanın tüm yaratım yönlerini denetlemekle sorumlu olan Alessandro Michele’nin çağdaş ve son derece orjinal vizyonu; kuşkusuz Gucci’yi kısa zamanda moda dünyasında farklı bir yere taşıyıp, daha da iyi işler yapacağının sinyallerini verdi.

Marka için yaratım sorumluluğunun tüm yönlerini denetlemekle görevlendirilen Alessandro Michele’nin, gerçekten çağdaş ve son derece orijinal vizyonu, kuşkusuz ünlü modaevi Gucci’yi modanın ön saflarına taşıdı.

 

 

Net-a Porter’ın kurucusu Natalie Massenet MBE, “Alessandro Michele, Gucci’de bir fenomendir. Onun heyecan verici eklektik estetik anlayışı küresel moda trendlerini kısa sürede etkilemiştir. O sadece markayı daha arzu edilebilir ve ürünü daha istenebilir hale getirmemiştir. O, aynı zamanda, amiral gemisi mağazaya, neşe ve sihri tekrar kazandırarak perakende deneyimini yeniden canlandırmıştır. O, müşterisini kalbinde hisseden ve kutlayan bir adamdır.” sözleriyle Michele’ye olan hayranlığını dile getirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER