MarkaWorld.com

Zengin içerikli tanıtımın 10 püf noktası

Dünyada Digital Signage olarak bilinen, ‘’Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları’’ ile neler yapılabilir? Firmalara bu hizmeti sunan Sistem 9, merak edilen soruları yanıtlayan bir çalışma yaptı. İşte dijital ortamda etkili tanıtım yapmak isteyen her ölçekteki şirketin işini kolaylaştıran 10 püf noktası!

Zengin içerikli tanıtımın 10 püf noktası
01 Mart 2016 - 10:53 'de eklendi ve 1988 kez görüntülendi.

Dünyada 11 ülkede “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” mottosuyla her ölçekteki firmaya dijital yayın ve bilgilendirme ekranı hizmeti sunan Sistem 9, bu alanın şirketlere sağladığı yararları açıkladı. Türkiye’de dijital yayın ve bilgilendirme ekranı olarak bilinen alanda yüzde 75’lik Pazar payına sahip olduklarını belirten Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Akın, hizmetlerinin firmalara sağladığı yararları 10 maddede şöyle özetliyor:

sistem9_2

1-Kurum, kuruluş veya firmalar içerik ve görsellerini dijital ekranlar üzerinden anında güncelleyebiliyor. Ayrıca bu ekranları kullanılarak personellerine istedikleri zaman eğitim verebiliyor.

2-Bilgi ve görsellerini ekranlara haftanın her günü ya da günün belli saatlerinde istenilen zaman diliminde yansıtabilirler. Müşterilerinin geribildirim, yorum hatta anketlerine verdiği yanıtları da ekrandan gösterebilirler.

3- Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının onlara sunduğu gerçek ve algılanan bekleme sürelerini azaltan özelliğinden yararlanıp, müşteri memnuniyetini arttırıp, marka bilincini pekiştirebilirler.

4- Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarını birden fazla lokasyonda, görsel tutarlılık ve uyum içinde tek merkezden kontrol edebilirler.

5- Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının interaktif özelliği sayesinde müşterilerine özel hizmet veya teklifler sunup, onlarla iletişime geçebilir, etkileşimli yönlendirme seçenekleri sunabilirler.

6- Dijital yayın ve bilgilendirme ekranları sayesinde, grafik, tasarım, baskı, kâğıt, nakliye gibi operasyonel giderlerden kurtulup maliyet yüklerini azaltabilirler.

sistem9_3

7-Kurumlar dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarıyla müşteri sadakati yaratmak için, maç sonucu, hava-yol durumu gibi içerikleri, promosyon veya duyurularını anında müşterilerine iletebilirler.

8-Görsel bilgi ekranlarının sunduğu yüksek çözünürlüklü hareketli grafikler ve videoları kullanarak daha fazla dikkat çekerek, müşterinin satın alma duygusunu teşvik edebilirler.

9- Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının gücünden yararlanarak yenilikçi zengin içerikli bir tanıtım platformuna kavuşup, müşteriye sunacakları ileri teknolojiye sahip mağaza tasarımları sayesinde onları kolayca içeri çekebilirler.

10- Dijital yayın ve bilgilendirme ekranları aracılığıyla özel fırsatları veya indirim kuponlarını sunarak, ekranlara bakan kişi sayısını arttırabilirler. Müşterinin paylaştığı fotoğraf, video, sosyal durum ve etiketleri de ekranlara yansıtabilirler.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER