MarkaWorld.com

YÜKSEK HIZ, DAHA GENİŞ KAPSAMA ALANI

YÜKSEK HIZ, DAHA GENİŞ KAPSAMA ALANI
09 Aralık 2015 - 13:14 'de eklendi ve 1472 kez görüntülendi.

802.11ac teknolojisine sahip çift bant kablosuz yönlendirici, NBG6515 ev eğlence sistemlerinin hızına hız katacak.

ZyXEL_2

 

Artan tüketici taleplerini karşılamak üzere yeni ürünler tasarlayan ZyXEL, evde birden fazla cihaz arasında kablosuz HD multimedya içerik paylaşılmasına olanak tanıyan AC750 çift bant kablosuz Gigabit Access Point / Router ürününü tüketicinin beğenisine sundu.

Geniş bant ağ teknolojilerinde bir dünya lideri olan ZyXEL, küçük, orta ölçekli işletmeler ve ev kullanıcıları için geliştirdiği NBG6515 ile yüksek hızda kablosuz veri paylaşımı vaat ediyor.

802.11ac destekli NBG6515, akıllı anten tasarımı ile kullanıcılara üst düzey kablosuz erişim performansı sunuyor. Bu özelliğiyle kesintisiz ve yüksek performanslı Wi-Fi için keyifli bir deneyim yaşatan NBG6515, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı televizyonlar, oyun konsolları ve medya sunucuları gibi cihazlar için genişletilmiş bir kapsama alanı imkânı ile artan pazar taleplerine cevap veriyor.

Çift bant, çifte hız

NBG6515, çift bant özelliğiyle aynı anda hem 2,4 GHz hem de 5 GHz frekanslarında kablosuz ağlara erişim desteği sunuyor. Bu sayede internet üzerinden HD film izleme veya online oyun uygulamaları gibi yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyulan anlarda kullanıcılar kaliteli ve kesintisiz kablosuz internet erişiminin keyfini yaşıyor.

802.11ac uyumlu kablosuz cihazların artık mağaza raflarındaki yerlerini tam olarak almaya başlamasına rağmen çoğu ev kullanıcısı hala eski kablosuz ağ teknolojilerini tercih ediyor. Öte yandan 802.11ac teknolojisi, sahip olduğu avantajlarla kullanıcıları bu yönde cezbedecek gibi gözüküyor. Bu teknolojiye geçmek için mükemmel bir çözüm olan NBG6515 sunmuş olduğu yüksek performans ve kaliteli kablosuz erişim deneyimi ile802.11n’den 802.11ac’ye geçecek kullanıcılar için en iyi seçeneklerden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

Hızlı ve kaliteli Kablosuz veri transferi olanağı sunan ZyXEL NBG6515, DLNA desteği sayesinde de kullanıcının kendi ağından USB depolama aygıtı ile anında ve kolay dosya paylaşımı ve multimedya dosyaların oynatılmasına da olanak veriyor. ZyXEL NBG6515’in repeater ve erişim noktası modları ise kablolu veya kablosuz olarak ev ağı kurulmasında kullanıcılara daha fazla esneklik sağlıyor. Cihaz, HD video akışı ya da daha hızlı büyük veri aktarımları için kablolu bağlantıyı tercih eden kullanıcıları da sevindirecek. Zira ZyXEL NBG6515 üzerindeki gigabit ethernet portları sayesinde kullanıcıların Gigabit Ethernet altyapısına sahip kablolu bir ağ oluşturmaları da mümkün.

Talep artıyor

Sürekli artış gösteren talebe bağlı multimedya servisleri, tüketicilerin ev ağlarındaki içeriklere mobil cihazdan erişme isteğini de tetikliyor. Bu talebin de ev ağlarını tüm bağlı mobil cihazlarının odak noktası haline getirdiğini belirten ZyXEL Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Şamil Doğan “Bilindiği üzere Wi-Fi teknolojileri kullanıcılara ev içinde eğlence uygulamalarına erişim anlamında büyük esneklik sunuyor. Yeni ürünümüz NBG6515’in de birden fazla cihaz için daha yüksek hız, daha geniş kapsama alanı ve çift bant desteği sunan harika bir seçim olacağını söyleyebilirim” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER