MarkaWorld.com

YEDİNCİ KEZ DÜZENLENEN EXPONATURA’15 15.324 ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

YEDİNCİ KEZ DÜZENLENEN EXPONATURA’15 15.324 ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI
20 Ekim 2015 - 11:11 'de eklendi ve 1756 kez görüntülendi.

Ülkemizde sanayinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin global anlamda artması ile ticari/ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı. Bu doğrultuda doğal, organik ve sağlıklı ürünler alanında sektörünün en büyük ihtisas fuarı olan Exponatura, Avrupa Birliği ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden sektör profesyonelleri, iş adamları, perakende, toptancı, distribütör ve temsilciliklerini “Doğal, Organik & Sağlıklı Ürünler Fuarı”nda bir araya getiriyor. 15-18 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11. Hall’de düzenlenen EXPONATURA’15, profesyonel ve sektörel ziyaretçilerden oluşan profili büyük bir başarı kaydetti. Türkiye’de doğal, organik ve sağlıklı ürünler sektörünün uluslararası planlanan ilk ve tek fuarı olma özelliğini taşıyan ve bu yıl yedincisi düzenlenen EXPONATURA’da, yerli ve yabancı 15.324 ziyaretçiyi ağırladı. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen fuarda, içilebilir organik sirkeden yeşil yabani elmaya; soğutucu özellikli botoks kreminden köpekbalığı karaciğerinden yapılan kremlere kadar 1.620 bin ürün ile 185 firma yer aldı.

exponatura_2

İstanbul Fuar Merkezi’nde (Yeşilköy) düzenlenen fuar kapsamında bu yıl, “Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Sektörünün Geleceği” başlığı altında bir de konferans düzenlendi. Konferans kapsamında üreticiler, akademisyenler, dernekler, birlikler, eczaneler, güzellik merkezleri ve aktarlar konferansta yer aldı.

Tüketicilerin artan farkındalıkla giderek daha fazla doğal ürünlere ulaşma ve tüketme talebi organik pazarın büyümesini sağlıyor. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı olarak gerçekleştirilen organik tarım 10 yılda 5 kat artış gösterdi. Türkiye’de yumurtadan büyük ve küçükbaş hayvancılığa, sebze meyveden tekstile kadar çok geniş bir üretim yelpazesine ulaşan organik pazarı yılda ortalama yüzde 10-12 oranında büyüyor. Bu hızlı büyümede ürün çeşitliliği ve üretimi de artıyor. Bu kapsamda sektörde öncülük eden Exponatura Fuarı; organik ürünler, bitkisel ilaçlar, doğal tedaviler, bitkisel kozmetik ve güzellik ürünleri başlığında sektör firmalarını her yıl yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Organik ve Sağlıklı Ürünler sektörünün uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyan EXPONATURA 2015’de 4 farklı ülkeden 185 katılımcı, 15.324 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Tureks Uluslararası Fuarcılığın Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler fuarında organize ettiği B2B görüşmeleri ile yurtdışı ve yurtiçi katılımcı firmaları arasında yeni iş birlikleri sağlandı.

Tureks Uluslararası Fuarcılık, sektörü bilinçlendirmek ve fuara kazandırmak amacı ile kuruluşlar ve dernekler aracılığıyla organize ettiği “Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Sektörünün Geleceği” ana başlıklı konferans sayesinde, tüm katılımcı ve ziyaretçilerine bilimsel içerikli profesyonel bir ortam da sağladı.

exponatura_3

Tabiatın Sağlık Veren Güçleri Exponatura’da Sergilendi

Exponatura 2015’te tanıtılan ürünler arasında; doğal organik ürünler gıda ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin 27 şehrinden toplanan bitkiler ile yapılan tamamen doğal kozmetik ürünler, yenilebilir ham maddelerden üretilen doğal kozmetik el yapımı ürünler, bambu ormanlarında yetiştirilerek elde edilen sağlıklı ev gereçleri, kırışıklara ve morluklara iyi gelen kremler, Türkiye’nin ilk organik çocuk bisküvisi, 1000 yıllık temizleme metodu olan organik deterjanlar ve bebekler için zararlı madde içermeyen bambudan imal edilen diş temizleme mendili, her derde deva yıllanmış sarımsak ekstraktı gibi birçok ürün 7.Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarında ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER