MarkaWorld.com

Türkiye, dünya pazarı ile rekabet edebilir durumda

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup şirketlerinden Peli Parke, 2016 yılında üretim kapasitesini 12 milyon metrekareden 22 milyon metrekareye yükselterek üretime yatırım yapmaya devam ediyor.

Türkiye, dünya pazarı ile rekabet edebilir durumda
17 Mart 2016 - 15:57 'de eklendi ve 1639 kez görüntülendi.

100 milyon euro’yu aşan öz sermaye yatırımı ve 500’den fazla çalışanıyla Samsun’daki tesislerinde üretime devam eden Peli Parke, artırdığı üretim kapasitesiyle 2016 yılında komşu ülkeler ve Türki Cumhuriyetler ile ihracata hız verecek.

Turanlar Grup Yönetim Kurulu üyesi Murat Turan, geçtiğimiz yıl risk almaktan uzak durduklarını belirterek; fabrika yatırımlarına ağırlık verdiklerini; otomasyon, üretim, depolama ve teknolojik altyapıya yaptıkları yatırımlarla üretimi giderek butikleştirdiklerinin altını çizdi.

Enerji Verimliliği Kapasite Artırımını Sağlayacak

Peli Parke olarak geri dönüşüme verdikleri önemin devam ettiğini belirten Murat Turan: “Atıl enerji kayıplarının önüne geçmek için fabrikamıza kojenerasyon sistemleri kurduk, enerji verimliliği sayesinde 2016 yılında kapasite artırımına gideceğiz, Vezirköprü fabrikamız her anlamda hammadde ve atıklarının değerlendiği bir tesis oldu.” dedi.

2016’da İstihdam Yaratmaya Devam Edilecek

2016 yılında 100’den fazla yeni personel istihdamı hedeflediklerini belirten Turan: “İşe alımda mesleki tecrübenin ön plana çıktığını, meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunlarının sektörde avantajlı olduğunu açıkladı. Murat Turan, iş güvenliği konusunda oldukça hassas bir politika benimsediklerini, mesleki eğitim çalışmaları ile personel gelişimine katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirtti.

Türkiye, Dünya Pazarı İle Rekabet Edebilecek Potansiyele Sahip

Türkiye’nin teknoloji ve ürün kalitesindeki yetkinliğinin kendilerine dünya pazarında önemli bir avantaj sağladığını vurgulayan Murat Turan: “Türkiye’deki güçlü sanayi yapısının iç pazardaki müşteriler için ürün çeşitliliği ve farklı fiyat alternatifleri sağladığını, mevcut üretim kapasitesiyle dünya pazarında rekabet edebilecek güce sahip olduklarının altını çizdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER