TÜKETİCİYİ MUTLU EDECEK UYGULAMA GELİYOR!

TÜKETİCİYİ MUTLU EDECEK UYGULAMA GELİYOR!
25 Aralık 2015 - 11:27 'de eklendi ve 1591 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi kredi kartı aidatları ve kredi dosya masraflarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ocak ayında bankalar ve BDDK ile bir araya geleceklerini belirten Tüfenkçi, tüketiciler ile bankalar arasındaki anlaşmazlıkları giderecek düzenlemeler yapacaklarını ifade etti.

tuketici_2

Bakan Tüfenkçi’nin açıklamasını değerlendiren Avukat Cevat Kazma, Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri’ndeki yoğunlukların ortadan kalkması adına çok önemli bir adım olarak nitelendirdi.

Yargıtay’ın bu konular hakkında vermiş olduğu emsal kararlar olmasına rağmen, bankaların her tüketiciden heyet ya da mahkeme kararı istediğini söyleyen Avukat Cevat Kazma, “Sayın Bakanımızın bahsettiği düzenlemenin gelmesiyle tüketici dava dosyalarında önemli oranda azalma yaşanacak ve tüketicilerin diğer problemleriyle de ilgilenilebilecektir.” açıklaması yaptı.

Şirketlerden Alınan Masraflarda da Düzenleme Yapılmalı!

Son zamanlarda bireysel tüketiciler kadar şirketlerin de bankalar ile sorunlar yaşadığını belirten Cevat Kazma, şirket hesaplarından farklı isimler altında 100’e yakın masraf alındığını ve bu masraflar için de bir düzenleme yapılması gerektiğine değindi.

İLGİLİ HABERLER