MarkaWorld.com

Tonguç’ta kavşak inşaatları tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şarampol Projesi kapsamında Tonguç Caddesi üzerinde başlattığı hemzemin geçiş ve katlı kavşak inşaatlarını tamamlandı. Son rötuşları yapılan kavşaklar boyama işleminin ardından asfaltlanacak.

Tonguç’ta kavşak inşaatları tamamlandı
07 Mart 2017 - 13:17 'de eklendi ve 1670 kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın en eski caddelerinden birisi olan Şarampol Caddesi’ni canlandırmak, ticaret ve sosyal hayatın yeni merkezi yapmak için “Efsane Geri Dönüyor” sloganıyla başlattığı proje tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında bölgenin ulaşım sorunu çözecek çalışmalarda da sona gelindi. Taşıt trafiği ayağını çözecek birinci etap çalışmaları kapsamında Tonguç Caddesi’nin Eski Şarampol Caddesi, Şarampol Caddesi ve 620 Sokak kesişimlerinde başlatılan yeraltı geçişli üç kavşağın yapımı tamamlandı. Bu üç noktanın ışıksız geçilmesiyle yayalaştırma projesinde bir kesinti olmayacak.

tonguc_2

Alt geçitte asfaltlama başlayacak

İnşaat çalışmalarının tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi yetkilileri, “Son olarak Tonguç-Şarampol kesişiminde köprünün de betonarme işlemi tamamlandı. Alt geçişin duvarlarının boya badana işlemi yapılıyor. Daha sonra asfaltlama çalışmaları başlayacak. Elektrik işleri de tamamlanmak üzere. Artık ince işçilik diyebileceğimiz kaldırım çalışması, hemzeminlerin doldurulması ve yaya korkulukları çalışmalarına başlanacak” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER