MarkaWorld.com

SOKAK KÖPEKLERİ BAL İLE BETTY SİNEMA FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BİTTİ

SOKAK KÖPEKLERİ BAL İLE BETTY SİNEMA FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BİTTİ
29 Aralık 2015 - 10:08 'de eklendi ve 2557 kez görüntülendi.

Sokak Köpekleri Bal ve Betty filminin çekimleri Samsun’un Bafra ilçesinde tamamlandı.

balvebetty_2

Bafra Öğretmen evinde yapılan basın toplantısı ile Bafra İlçesinden seçilen ve filmde rol alan 39 çocuğa aldıkları oyunculuk eğitimi ve rollerinden dolayı birer teşekkür belgesi verildi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Kaymakamı Halis Arslan’ın katılımı ile verilen törene ailelerin de katılımını da yoğun oldu.

Yönetmenliğini ve Senaristliğini Fedai Çakır’ın yaptığı, Yönetmen Yardımcılığını Doğuşhan Çakır’ın yaptığı filmim Görsel yönetmenliğini Halil Kırlangıç yapmıştır. Film Avusturya Türk ortak yapımı olup yapımcılığını Adil Elmas yapmıştır.

Film’in başrollerini sokaktan sahiplenilen Bal ile Betty isimli iki sokak köpeğinin yaptığı film’in çocuk oyuncuları Bafra ilçesinde yapılan seçmeler ile bulunmuştur. Köpekler ile başrolleri paylaşacak olan üç kardeşi Sinem Göz, Yiğit Türken ve Esila Sönmez canlandırmıştır.

Köpeklere ve çocuk oyunculara usta Tiyatrocular Toygun Ateş, Göknur Paslı ve Yeliz Ateş eşlik ettiler.

balvebetty_3

Filmin konusu; Sokağa terk edilen iki köpeğin daha sonrasın da üç kardeş ve mahalledeki çocuklar ile olan ilişkilerini, yetişkin insanların bakış açıları da işlendiği filmde sokak köpeklerinin kahramanlıkları ve çocukların maceraları da yer verilmiştir.

Çevresinde tek barınağa sahip olan Samsun’un Bafra ilçesinin çevre ilçelerden ve köylerinden yoğun olarak sokağa hayvanların terk edilmesi, sokaklarında bol miktarda köpeklerinin dolaşması nedeniyle filmin çekimi için Bafra İlçesinin seçilmesine neden olmuştur.

balvebetty_5

Bafra Belediyesi’nin Lojistik destek verdiği film 30 Ağustos 2015 de çekimlerini bitirmiş ve montaj, vizyona girme işlemleri için İstanbul’a hareket etmiştir. Şubat veya Mart aylarında gösterim için planlamalar yapılırken filmin galasının İstanbul, Viyana ve Bafra ilçesinde yapılacağı duyurulmuştur.

Yönetmen Fedai Çakır; “Bafra ilçesinde hoş görü ve sevgi ile karşılaştık. Bize gösterilen misafirperverlikten son derece memnunuz. Başta Belediye başkanı Zihni Şahin’e çok teşekkür ederim. Bizleri nezaket ziyaretin de bunup başarılar dileyen Kaymakam Halis Arslan’a, ilk günden beri rehberliği ve her ihtiyacımıza koşan Haydar Aksu’ya, beni Bafra’ya yönlendiren destekleyen Eyüp Elmas’a, Belediye çalışmalarına, Öğretmen evi ve Ali Kale Turistik tesisi çalışanları ile bizleri yürekten kucaklayan esnaf ve Bafra halkına teker teker teşekkür etmek isterim. Ben filmimizde oynayan çocukları başrol yanrol diye ayırtmak istemiyorum. Üç çocuğumuz daha aktif olarak rollerde yer aldılar ancak filmimizde 39 çocuğumuz oyunculuk yaptı. Çocuklarımıza ve ailelerine çok teşekkür ederim. Filmi çocuklar ve aileler sahiplendiler bu film o çocukların, sokakta yaşayan köpeklerin ve Bafra ilçesinin filmi olduğu kesindir.” dedi.

balvebetty_4

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER