MarkaWorld.com

SHELL YENİLİKÇİ BİTÜM ÜRÜNÜYLE PRESTİJLİ ÖDÜL KAZANDI

SHELL YENİLİKÇİ BİTÜM ÜRÜNÜYLE PRESTİJLİ ÖDÜL KAZANDI
19 Kasım 2015 - 14:49 'de eklendi ve 1601 kez görüntülendi.

Shell Bitumen, İstanbul Radisson Blu Hotel’de düzenlenen Uluslararası Yol Federasyonu(IRF) Araştırma kategorisinde 2015 Küresel Yol Başarı Ödülünü aldı.

shell_1

Shell’in yenilikçi ekibi Shell Bitumen, bitüm (Katran ve ziftin belirli oranlarda karıştırılmasıyla meydana gelen malzeme) koku giderici Shell Bitufresh ile uluslararası çapta ödüle layık görüldü. Bitüm uygulamaları sırasında işçilerin çalışma koşullarını iyileştirmek ve bölgede yaşayan halkın bitum kokusundan rahatsız olmasını engellemek için piyasaya çıkarılan ürün yenilikçi yaklaşımıyla sektör paydaşlarının takdirini kazandı. Ödül Shell Bitufresh’in geliştirilmesi ve ürün hakkında gerçekleştirilen araştırma ve inovasyon çalışmalarını takdir etmek üzere Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) bünyesinde oluşturulan bir jüri tarafından verildi. Kazananların seçimi, büyük yol ve otoban disiplinlerinde uzmanlık sahibi hakemlerden oluşan bağımsız, uluslararası bir jüri tarafından gerçekleştirildi.

Shell Bitüm Teknolojileri Genel Müdürü John Read, “Müşterilerimizin bu teknolojiden faydalanabilmeleri için bu yenilikçi ürünü pazara sokma yolunda sarf ettiğimiz emeklerin takdir edilmesi takımımız için çok şey ifade ediyor. 1. Avrupa & Orta Asya Bölgesel Konferansı’nın bir parçası olarak ödül törenine katılmak ve sektörümüzden çok sayıda harika insanla tanışmak bizim için çok keyifliydi.” açıklamasını yaptı.

shell_2

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ise alınan ödülle ilgili olarak, ”Shell Bitümen ekibinin dünyanın saygın sektörel kuruluşlarından biri olan IRF tarafından ödüllendirilmesi bizi gururlandırdı.” dedi ve ekledi “Türkiye’de 92 yıldır sektöründeki bir çok yeniliklere öncülük eden ve tüketicileri önemli ilklerle tanıştıran Shell, birçok farklı sektörde de kurumların ve tüketicilerin hayatını kolaylaştıran çözümler üretmeye devam edecek.”

Dünyanın en büyük bitüm tedarikçisi olan Shell, her dört dakikada bir kilometrelik şeridi kaplamaya yetecek bitüm dağıtımı yapıyor. Shell Bitumen çözümleri; Abu Dabi, Bahreyn, Almanya (Hockenheim ve Nurburgring) ve Malezya’daki sembolik F1 yarış pistleri, Singapur’un sokak pisti ve İtalya, Fiorano’daki Ferrari test pisti de dâhil olmak üzere dünya çapında birçok büyük projede kullanılıyor. Havalimanı çözümleri, aynı zamanda Dubai Uluslararası Havalimanı’nın 2014 yılında gerçekleştirilen 80 günlük pist iyileştirme projesi de dahil olmak üzere Shell’in Bitum ürünü dünyanın en yoğun 10 havalimanının sekizinde kullanılıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER