MarkaWorld.com

SANLAB, European Robotics Forum 2021’de teknolojilerini tanıttı

SANLAB, European Robotics Forum 2021’de teknolojilerini tanıttı
17 Nisan 2021 - 14:08 'de eklendi ve 20970 kez görüntülendi.

Avrupa’nın dört bir yanından araştırmacılar, mühendisler, yöneticiler, girişimciler, iş insanları ve kamu fonu yöneticilerinin; teknolojinin ve sektörün gelişmesi için bir araya geldiği European Robotics Forum 2021’e (ERF 2021) Gümüş sponsor olan SANLAB, akademi ve sanayi tarafından geliştiren en güncel teknolojileri yakından takip etme fırsatı da yakaladı.

 

Türkiye’nin öncü simülatör ve robotik üreticileri arasında yer alan SANLAB, Avrupa’daki robotik topluluğunun en etkili buluşması olan, 13-15 Nisan 2021’de euRobotics tarafından online gerçekleştirilen ERF 2021’e gümüş sponsor oldu. Robotik teknolojilerinin tüm yönleri ve güncel temalarıyla ele alındığı, 3 gün süren 70’ten fazla oturum gerçekleştirilen online forumda SANLAB, Avrupa Birliği tarafından desteklenen projelerin içeriklerini, çıktılarını görme ve kendi geliştirdiği teknolojileri tanıtma şansı yakaladı.

 

“Robot teknolojilerinde Türkiye’nin uluslararası arenada yüzü oluyoruz”

Robotik araştırma, geliştirme ve yenilikçiliğini artırmak için kurulan euRobotics’e üye olduklarını ve 2009 yılından itibaren yüksek sadakatli simülatörler ve gerçek zamanlı robotik teknolojileri ürettiklerini belirten SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek, “Türkiye’de ve dünyada düzenlenen birçok fuar ve forumlara katılıyor ve sektörün Türkiye’deki gelişimine öncülük ediyoruz. Sponsorluklarımızla düzenlenen etkinliklere destek vererek robotik teknolojileri alanında Türkiye’nin uluslararası arenada yüzü oluyoruz. ERF 2021’e sponsor olarak, ülkemizin robotik ve yapay zeka teknolojilerinin gelişimine katkı verdiğini bir kez daha vurgulamış olduk” diye konuştu.

 

“Firmamızın dünyaya açılan kapısı adına önemli bir adım oldu”

euRobotics’in Avrupa Robotik Haftası kapsamındaki etkinliklerin Türkiye ayağını SANLAB olarak yaygın bir şekilde gerçekleştirdiklerini de hatırlatan Kükrek, şöyle devam etti: “Avrupa’nın dört bir yanından araştırmacılar, mühendisler ve sektör liderlerinin katıldığı bu forum, firmalar, sektör ve ülkeler için büyük bir etkileşim merkezi oluyor. Forumda; robotik ve yapay zekadan yazılıma, mekatronik ve manipülasyondan tarım robotlarına kadar farklı birçok alanda konu inceleniyor ve teknolojiler tanıtılıyor. Avrupa robotlarını dünyada stratejik olarak konumlandırmak ve Avrupa ekonomisinin yanı sıra toplum için büyük faydalar sağlamayı amaçlayan foruma desteklemek, firmamızın dünyaya açılan kapısı olması açısından da oldukça önemlidir.”

 

Robotik ve yapay zeka alanındaki alt kümeleri ve bunlara özel faaliyetleri bizzat küme liderlerinden öğrenme imkanı sunan, sektör oyuncuları için büyük bir etkileşim sağlayan forumun, 500’den fazla katılımcısı oldu.

 

 

Hakkında:

Simülasyon teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve katma değeri yüksek çözümler geliştirme vizyonuyla çalışmalarını sürdüren SANLAB, Türkiye’nin öncü simülasyon ve robotik şirketleri arasında yer alıyor. Mesleki eğitim yapan her türlü kurum ve kuruluşa simülasyon tabanlı yenilikçi eğitim teknolojilerini ulaştırmak ve robotik teknolojileri ile her türlü sektörün gelişimine, verimlilik artışına destek oluyor. Mesleki eğitimde Eğitim 4.0 teknolojilerini geliştiren, simülatörleriyle nitelikli eleman yetişmesine büyük katkı sunan şirket, her yaştaki genç ve çocuk öğrencilerinin bilim ve teknoloji farkındalığını artırmak için başlatılan Gelecek için Ar-Ge adlı sosyal sorumluluk projesini 2013 yılından beri sürdürüyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER