MarkaWorld.com

“Sanat 7/24 Vol.4” Armaggan Art&Design Gallery’de devam ediyor

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, bu yıl dördüncü kez düzenlediği SANAT 7/24 sergisi 29 Mart’a kadar devam edecek.

“Sanat 7/24 Vol.4” Armaggan Art&Design Gallery’de devam ediyor
09 Şubat 2016 - 9:31 'de eklendi ve 2084 kez görüntülendi.

“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığı altında açtığı sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, kavramsal özelliklerinin yanı sıra işlev yüklenen sanat eserlerine kapılarını açtı.

armaggan_3

“Sanat gündelik yaşamın içindedir, insanidir ve gereklidir” çıkış noktasıyla kurgulanan sergi, bu mottoyu takip ederek 21 sanatçının eseriyle “Sanat eseri 7/24 yanımızda nasıl olur?”, “Sanat gündelik hayata nasıl dahil olur?” gibi sorulara yanıt arıyor.

armaggan_4

Sergi küratörü ve galeri koordinatörü Şanel Şan Sevinç sergi konusunda, “Sanat 7/24 isimli serginin çıkış noktası, sanatı gündelik hayata nasıl dahil edebiliriz ile başladı. Son 3 yıldır yapılan sergilerde sanatçılarımızın cevabı genel olarak tasarım öğesini sanatlarına dahil ederek oldu. Sanatçının desenlerini taşıyan şarap dolabı, kitaplık, koltuk, aydınlatma gibi. Bazı sanatçılarımız ise sanat eserlerinin ismini ve hikayesini sergiye ithaf ederek, kimisi bugüne dek kullanmadığı hayatın içinden olarak tanımladığı renkleri serine yansıtarak bu soruyu cevapladı. Ortak nokta ise ’bugün’ ve ‘her an’ sanatçıların kesiştiği noktalardı” dedi.

armaggan_5

Türkiye’de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olma özelliği taşıyan sergide, Ayser Çobanoğlu, Begüm Yıldırım, Çetin Pireci, Ceyda Oskay, Dinçer Güngörür, Belgin Yücelen, Banu Damcı, Egemen Kemal Vuruşan, Emel Vardar, Gül Delemen, Koray Akay, Nesren Jake, Rüya İdil Akdur, Semra Ecer, Sultan Acar, Suzet Fransez, Tina Varon, Yıldanur Ketenci, Yücel Kale, ve Ozan Emre Han gibi sanatçılar yer alıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER