MarkaWorld.com

SAĞLIK SEKTÖRÜ DIGITAL HEALTH SUMMIT TURKEY 2015’DE DÖRDÜNCÜ KEZ BİR ARAYA GELECEK

SAĞLIK SEKTÖRÜ DIGITAL HEALTH SUMMIT TURKEY 2015’DE DÖRDÜNCÜ KEZ BİR ARAYA GELECEK
07 Aralık 2015 - 16:29 'de eklendi ve 1565 kez görüntülendi.

Türkiye’de düzenlenen ilk ve tek dijital sağlık zirvesi olma özelliğini taşıyan Digital Health Summit Turkey’in dördüncüsü için geri sayım başladı. 17-18 Aralık tarihlerinde Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek olan zirve, Türk ilaç ve sağlık sektörünü bir araya getirecek. PTMS tarafından düzenlenen zirvede; ilaç sektörü yöneticileri, dijital ajanslar, kamu ve özel sağlık kurumu yöneticileri, mobil operatörler, teknoloji firmaları, geri ödeme kurumları başta olmak üzere sağlık sektörünün bütün paydaşları bir araya gelerek tüm yönleriyle sektörü ve gelişimini değerlendirecek.

dhs_2

Sağlık alanında dijital uygulamaların etkili ve yaygın kullanımını geliştirmeyi ve bilgi paylaşımını artırmayı amaçlayan Digital Health Summit Turkey 2015’in dördüncüsü 17-18 Aralık tarihleri arasında Vodafone Altın Sponsorluğu’nda İstanbul’da Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek. Türkiye’nin ilk ve tek dijital sağlık zirvesi olma özelliğini taşıyan buluşmada, sağlık sektörünün tüm paydaşları, sağlığın geleceğine ait çözümleri konuşacak, yeni dijital ve mobil çözüm önerilerini paylaşacak.

Türkiye ve dünyadan sağlık ve bilişim sektörünün önde gelen üst düzey yetkililerin katılacakları zirvede bu yıl, alanında uzman bir çok konuşmacı, “Kişiselleştirilmiş Tıp ve Sağlıkta Genom Dönemi”, “Sağlık Çalışanları için Geliştirilen Sosyal Ağların Günümüzdeki Önemli Etkisi”, “Erişilebilirlik: Engelliler için Kullanıcı Dostu Dijital Platformlar Tasarlamak”, “Son Kullanıcılarının ve Hekimlerin Giyilebilir Sağlık Teknolojileri ile İlgili Algıları”, “Çoklu Kanalda Kapalı Döngü Pazarlama”, “Dijital Pazarlama:Toplum için mi, marka için mi?” bir çok konu başlığını ele alacak, özellikle ‘hasta odaklı’  yaklaşımlar üzerinde durulacak. Zirvede her yıl olduğu gibi hasta dernekleri, hastalar yer alacak. Dünyanın önde gelen dijital sağlık danışmanlarından Len Starnes sağlık çalışanları için geliştirilen sosyal ağların günümüzdeki önemli etkisi ile ilgili çarpıcı örnekler sunacak. Sağlık Bakanlığı yetkilileri zirvede sektör paydaşlarına e-nabız projesinin tanıtımını yapacaklar.

2012 yılından itibaren PTMS tarafından düzenlenmekte olan dijital teknolojilerin sağlık kanallarına entegrasyonu ve kullanımı ile ilgili konuların tartışıldığı ve deneyimlerin paylaşıldığı zirveye bugüne kadar 150’nin üzerinde konuşmacı katkı sundu. Teknoloji ve yazılım firmaları, ilaç sektörü, hasta örgütleri, üniversiteler, ajanslar, mobil operatörler, sağlık kurumları gibi farklı alanlardan 1.400 kişi katılımcı olarak yer aldı. Zirvenin oluşturduğu paylaşım kanalları dört yıldır konu ile ilgili kişileri bilgilendirmeye ve katılımcılar arasında yeni iş imkanları yaratmaya devam ediyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER