MarkaWorld.com

N11.COM KUTULARI SOKAK HAYVANLARI İÇİN YUVAYA DÖNÜŞÜYOR

N11.COM KUTULARI SOKAK HAYVANLARI İÇİN YUVAYA DÖNÜŞÜYOR
16 Ekim 2015 - 9:25 'de eklendi ve 2761 kez görüntülendi.

 

Alışverişin uğurlu adresi n11.com, sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarına yönelik başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile gönderim kutularını yeniden tasarlayarak, sokakta yaşayan hayvanları kışın zorlu hava şartlarından korumak için portatif ‘yuva’ sağlıyor.

n11_2

Yenilikçi faaliyetleriyle e-ticaret sektörüne katkıda bulunan n11.com, uzun süren tasarım çalışmaları sonucunda gönderim kutularını sokak hayvanları için portatif ‘yuva’ya dönüştürdü.

Sokak hayvanlarının özellikle soğuk hava koşullarında yaşadıkları zorluklar göz önüne alarak tasarlanan özel kutular, yaklaşık bir yıllık özenli çalışmaların ardından geliştirildi. Bundan böyle mama alışverişlerini n11.com üzerinden gerçekleştirenler, sokakta yaşayan kedi ve köpekler için de sıcak bir yuva imkanı sağlamış olacak.

“Kışın zorlu ve çetin şartlarında tüm sokak hayvanlarına yuva olacak”

‘Pet Koli’ projesi kapsamında ‘yuva’ya dönüşecek olan gönderim kutularının bir yıl gibi uzun zaman ve ciddi maliyetler ile tasarlandığını belirten n11.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bilgen Aldan Albayrak, “Pet Koli Projesi’ne, yapılan alışverişlerde müşterilere ürünlerin teslimi sırasında gönderilen kutuların faydalı bir amaç için yeniden hayata kazandırılması fikrinden yola çıkarak başladık. n11.com olarak bu düşünceyle yola çıktık ve bir yıl gibi uzun bir süre bu kutuların tasarımlarının üzerinde durduk. Zaman veya maliyet kaybımızı bu noktada kesinlikle düşünmeden sokak hayvanlarıyla ilgili sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuştu.

n11_3

 

“Proje daha da genişleyecek”

n11.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bilgen Aldan Albayrak, Türkiye’de e-ticaret büyük potansiyel taşıyan bir alan olduğunu ve sosyal sorumluluk projelerinin bu kanal aracılığıyla da yapılabileceğini söyledi. Pet Koli Projesi’nin n11.com için bir başlangıç olduğunu da ifade eden Albayrak, “Sokak hayvanlarının soğuk havalarda korunmak için duydukları yuva ihtiyacı doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Pet Koli projesi ile çöpe giden binlerce kutuyu da hayata döndürmüş oluyoruz. Proje şimdilik n11.com kampanya sayfası üzerinden yapılacak mama alışverişlerinde geçerli olacak. Önümüzdeki dönemde bu projenin genişletilmesi ve farklılaştırılması için de çalışmalarımız olacak. Dileğimiz n11.com olarak başlattığımız bu çabanın toplumsal bir çabaya dönüşmesi” dedi.

Proje kapsamında, n11.com’da oluşturulan kampanya sayfasındaki ürünlerden 10 kilogram ve üzerinde mama satın alanlar, gönderim kutuları ile kolayca yapabilecekleri yuvalar sayesinde sokak hayvanlarına barınma şansı yaratabilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER