MarkaWorld.com

Merak edilen film “Dar Elbise”nin ilk fragmanı yayınlandı

Votka Lemon, My Sweet Peper Land, 0 Kilometre’nin Uluslararası yönetmeni Hiner Saleem’in son filmi Türkiye’nin önemli oyuncularını bir araya getirdi.

Merak edilen film “Dar Elbise”nin ilk fragmanı yayınlandı
12 Şubat 2016 - 8:41 'de eklendi ve 2012 kez görüntülendi.

İFP Istanbul Film Production tarafından yapılan film, birçok festivale katıldıktan sonra Türkiye’de vizyona giricek. Filmin şimdiden çok ses getireceği konuşuluyor.

Filmde Tuba Büyüküstün, Veronique Wuthrich, Caner Cindoruk, Hazar Ergüçlü, İnanç Konukçu, Canan Ergüder, Lila Gürmen, Devrim Yakut, Menderes Samancılar, Cemre Ebuzziya, Doğukan Polat, Osman Alkaş, Kaan Çakır, Murat Karasu, Mehmet Erdem, Cüneyt Ceneboyan, Rahman Görede, Serkan Yakan, Binali Münüklü, Ferit Kaya, Münir Can Cindoruk ve Olgun Toker yer alıyor.

Dar Elbise, erkeklerin hakim olduğu bir dünyada kadınların varolma mücadelesini kara mizah yorumla anlatıyor.

Genç Fransız moda tasarımcısı Lisa, arkadaşı Helin’in önerisiyle Helin’in ülkesinde bir defile yapmaya karar verir.

Helin, Lisa Fransa’dan gelmeden önce ön hazırlıklara başlar ve defilede yer alacak modellerin arayışına girişir. Pek çok genç kadınla görüşüp defilede yer almaları için ikna eder ama işi düşündüğü kadar kolay değildir. Şimdi de kadınların hayatlarındaki erkekleri, babalarını, kocalarını, sevgililerini, abilerini ve kardeşlerini ikna etmesi gerekmektedir.

Böylece telaşlı bir karmaşa başlar ve ne yazık ki defileye katılmakta kararlı genç kadınlardan biri kaybolur.

Hikâye, kaybolan kız Gule’yi aramaya doğru yönelir.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER