MarkaWorld.com

Mars Logistics 2021 Yılı Boyunca “Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur” Diyecek

Mars Logistics 2021 Yılı Boyunca “Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur” Diyecek
26 Şubat 2021 - 13:17 'de eklendi ve 13498 kez görüntülendi.

Türkiyenin önde gelen lojistik firmalarından biri olan Mars Logistics, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyerek Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanında uzun soluklu bir projeye başlıyor. Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur” başlıklı proje kapsamında, yıl boyunca Mars çalışanlarının da dahil olacağı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu etkinlikler düzenlenecek.

Mars Logistics, 2021 yılı boyunca Birleşmiş Milletler’in belirlediği 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden biri olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği hedefi kapsamında çalışmalar yapacak. Konuyla ilgili konuşan Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin önlenebilir bir durum olmasına rağmen eşitliğin sağlanması ve eşitsizliğin ortadan kaldırılması adına Türkiye’de ve dünyada yapılan çalışmaların artırılması gerektiğini belirtirken, şunları söyledi:  “Kadına yönelik her türlü negatif ayrımcılığın önlenmesi, cinsiyetler arası eşitliğin sağlanmasının herkesi ilgilendiren toplumsal bir sorun olduğuna inanıyor, kadının güçlenmesi için toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısının, hayatın tüm alanına yansıtılması gerektiğini düşünüyorum.”

Garip_Sahillioğlu_Mars

“Değişimin öncelikle içimizde başlaması gerektiği, daha sonra çevremize ve toplumun geneline yayılabileceği fikrindeyim.  Bu doğrultuda, her türlü sosyal ve toplumsal sorunun üzerine eğilmeyi görev bilmiş bir şirket olarak, kadının toplumdaki duruşunu güçlendirmek için #EşitliğinCinsiyetiYoktur projemizi hayata geçiriyoruz. Bu proje ile bugüne dek ‘cinsiyet eşitliği’ anlamında yaptığımız çalışmaları daha da ileri taşıyacağız.” diyen Sahillioğlu, 2021 yılı boyunca sürecek bir projeye başlayacaklarını söyledi.

eşitlik_mars_final

Mars çalışanlarının da dahil olacağı projede katılımcılar arasından her ay bir Mars Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Elçisi seçilecek. Elçiler, oluşturulan proje grubu ile ortak çalışarak toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda şirket içi ve şirket dışında farkındalık yaratma amacıyla her ay en az bir etkinlik düzenleyecek. Proje kapsamında istihdam, eğitim, kadına uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddet, iş hayatında kadınlara eşitlik, toplumda kadınların önüne çıkarılan engeller, kadınların rol ve sorumluluklarına ilişkin olumsuz kalıp ve yargılarla mücadele, hak ve sorumluluklarda kadınlar için eşitlik gibi başlıklarda düzenlenecek etkinlikler çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak gerçekleştirilecek.

Sahillioğlu, #EşitliğinCinsiyetiYoktur projesi ile yıl boyu gerçekleşecek etkinliklerin yanı sıra, toplumsal cinsiyet eşitliği görüşünün şirketin yıllık stratejik planına da yansıdığını şu sözlerle ifade etti: “Sene boyu gerçekleştireceğimiz etkinliklerin dışında 2021 stratejik planımıza da kadının istihdamını artırma ile ilgili bir madde ekledik. Şirketin tüm işleyişine, çalışanlarına ve operasyonlarına yayacağımız bu proje ile toplumsal umudu, azmi ve yaratıcılığı destekleyeceğiz.”

-_MARS_LOGISTICS_LOGO

Mars Logistics Hakkında:

1989 yılında kurulan Mars Logistics, tüm lojistik hizmetlerinin sunulduğu bir grup şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Uluslararası karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı hizmeti sunan Mars Logistics, proje taşımacılığı, intermodal taşımacılık, fuar ve etkinlik lojistiği, depolama, gümrük yönetimi ve sigorta alanlarında da hizmet vererek müşterilerine entegre bir sistem sunmaktadır. Merkezi İstanbul’da olan, yurtiçinde ve yurtdışında şubeleri bulunan Mars, 174.550 m²’lik açık ve kapalı alanda gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri ile müşterilerine akıllı çözümler sağlamaktadır. Mars Logistics başta otomotiv ve tekstil olmak üzere kimya, sağlık, kozmetik, enerji, perakende gibi birçok sektöre sektör bazında özel çözümler geliştirmektedir. Türkiye’nin en genç ve en büyük filolarından birine sahip olan Mars Logistics, 2.650 araçlık filosu ile Avrupa, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’e karayolu taşımacılığı hizmeti vermektedir. WIN’in kurucu üyesi olan Mars Hava ve Deniz Kargo ise dünyanın tüm ülkelerine ulaşmakta ve havayolu & denizyolu taşımacılığında da profesyonel bir sistem sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 200 şirketi arasında yer alan Mars, yayınladığı son sürdürülebilirlik raporu ile Türkiye’deki GRI onaylı A+ seviyesindeki ilk 10 firmadan birisi olmayı başarmıştır. 1500’ün üzerinde çalışanıyla, lojistik sektöründe fark yaratarak büyümesini sürdüren Mars Logistics, Intermodal Taşıma Sistemi ile çevreci ve sürdürülebilir bir hizmet modeli sunmaktadır.  Sektörde sürekli gelişimi ve değişimi hedefleyen Mars, kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde özellikle eğitime destek vermeye odaklanmıştır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER