MarkaWorld.com

KİPA’DAN KIZILAY HAFTASI’NA TAM DESTEK

KİPA’DAN KIZILAY HAFTASI’NA TAM DESTEK
21 Ekim 2015 - 10:52 'de eklendi ve 1824 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz aylarda Kızılay tarafından ‘Altın Madalya’ ile ödüllendirilen Kipa, kuruma yönelik desteğini sürdürüyor. Kipa, Kızılay Haftası boyunca kan bağışı etkinliklerinden ilk yardım kurslarına pek çok önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

kipa_1

Perakende zinciri Kipa, Türk Kızılayı ile dokuz yıldır sürdürdüğü işbirliğini Kızılay Haftası’nda düzenleyeceği etkinliklerle taçlandırmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda Kipa’nın topluma katkı sağlayan Aile Kulüpleri, Mersin’den Edirne’ye yurdun pek çok noktasında ilk yardım kurslarına ev sahipliği yapacak. 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilecek kurslar aracılığıyla yüzlerce anne, çocuk ve genç ücretsiz olarak temel ilk yardım bilgilerini öğrenme imkanını yakalayacak. Ayrıntılı bilgi için http://www.kipaavm.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

“Kipa ile Hayat Ver” kampanyası kapsamında 2014 yılında Kızılay’a bağışlanan Kan Bağışı Otobüsü ise Kızılay Haftası boyunca Ege Bölgesi’ni dolaşacak. Kipa çalışanları ve müşterileri de, bu süreçte İzmir Çiğli’deki Kipa Genel Merkezi’ne de gelecek olan otobüsü ziyaret ederek kan bağışında bulunacak. Ocak 2014’ten bu yana yollarda olan Türkiye’nin en modern Kan Bağışı Otobüsü, bugüne kadar topladığı bağışlar ile Ege Bölgesi’nin toplam kan ihtiyacının yedide birini karşılıyor.

kipa_2

“KIZILAY’DA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Kipa, başta Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere, Kızılay Haftası dışında da yıl boyunca kuruma destek veriyor. İki kurum arasındaki işbirliği, ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımından giysi yardımına ve toplumu bilinçlendiren etkinliklere kadar pek çok alanı kapsıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kipa CEO’su Bill O’Neill, şöyle konuştu: “Küçük yardımların bile büyük bir fark yarattığını biliyor, topluma katkıda bulunmak için emek sarf ediyoruz. Duyarlı müşterilerimizin ve çalışanlarımızın desteğiyle, yalnızca son altı ay içerisinde Kipa mağazalarındaki Kızılay giysi bağış kutularına 337 kilo giysi bağışı yapıldı. Benzer şekilde 2014-15 döneminde Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine tutarı 180 bin TL’yi aşan gıda paketi dağıtımı yapıldı. Önümüzdeki dönem gerçekleştirmeyi planladığımız geniş kapsamlı birçok ortak çalışma ile Türk Kızılayı’na desteğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER