MarkaWorld.com

İSTANBUL SHOPPING FEST TALİHLİLERİ EV VE MERCEDES-BENZ VİTO’YU TESLİM ALDI

İSTANBUL SHOPPING FEST TALİHLİLERİ EV VE MERCEDES-BENZ VİTO’YU TESLİM ALDI
30 Kasım 2015 - 15:28 'de eklendi ve 1730 kez görüntülendi.

06-28 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Shopping Fest (İSF) süresince banka veya kredi kartı ile 50 TL ve üzeri alışveriş yapanlar arasında düzenlenen çekilişle Ege Yapı’dan 1+1 daire ve Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer sahiplerine teslim edildi. Milli Piyango İdaresi 129 milyon 401 bin 834 adet çekiliş hakkı arasından talihlileri belirledi. EgeYapı projesi olan İzTower Residence’tan 1+1 daireyi Antalya’da yaşayan İrlandalı Joanne P. Keeley kazandı. Kırklareli’nde yaşayan Çiğdem Pehlivan ise 2015 Model Yeni Mercedes-Benz Vito Tourer model aracın sahibi oldu. Festival talihlileri törenle hediyelerini teslim aldı.

isf_2

İSTANBUL TİCARET ODASI VE İSF BAŞKANI İBRAHİM ÇAĞLAR: “FESTİVAL YABANCI ZİYARETÇİ POTANSİYELİNİ ARTIRIYOR”

İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, festivalin kentin marka değerini artırdığını söyledi.

Bu yıl İSF’de ‘Bir İstanbul Deneyimi’ mottosuyla uluslararası tanıtıma ağırlık verdiklerini belirten Çağlar, İstanbul’un sadece bir turizm destinasyonu değil, önemli bir alışveriş şehir olduğunu dile getirdi.

Başkan Çağlar, “Komşularının genel siyasi ve ekonomik durumuna bakıldığında Türkiye’nin ziyaretçi sayısında yükselişe geçmesi memnun edici. Küresel çalkantılı politik dönemlerde İstanbul Shopping Fest gibi uluslararası düzeyde gerçekleştirilen festivallerin önemi daha da artıyor” dedi.

İSF’NİN YURTDIŞINDA DUYULMA ORANI YÜZDE 6 YÜKSELDİ

İSF etkinliklerine yönelik olarak yerli, yabancı müşteri algısı ile İSF öncesi ve sonrası Genel İstanbul tüketici algısı üzerinde bir araştırma yapıldı. Araştırmaya göre İstanbul Shopping Fest’i ‘İstanbul’a gelmeden önce duyma’ oranı 2014 yılında yüzde 9.4 iken, bu yıl yüzde 6’lık bir artış oranı ile 15.4’e yükseldi.

Aynı katılımcılara ‘İstanbul’a asıl gelme sebepleri’ sorulduğunda İstanbul Shopping Fest’i belirtenler 2014 yılında yüzde 51.1 iken, bu yıl yüzde 57.4 oldu.

Görüşülen yabancı ziyaretçilerin yüzde 98.7’sinin İSF tarihlerinde alışveriş yaptığı ve alışveriş yapan ziyaretçilerin de yüzde 99’unun indirimlerden faydalandığı görüldü. Memnuniyet oranı ise 2014 yılına göre yüzde 5.5 artarak yüzde 82.6 olarak gerçekleşti.

TAX FREE HARCAMALARI, ALGI ARAŞTIRMASINI DOĞRULUYOR

Turistler için tax free (vergiden muaf alışveriş) hizmeti sunan Global Blue Türkiye verilerine göre 2015’in ilk 6 ayında tax free alışveriş, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42 büyüdü. Bu büyümenin yüzde 48’i İstanbul Shopping Fest dönemi olan Haziran ayında gerçekleşti.

isf_3

H. İnanç Kabadayı: “Shopping Fest gibi organizasyonlarda yer almak bizler için büyük önem taşıyor”

İstanbul Shopping Fest sponsorluğu kapsamında bir talihliye 1+1 daire hediye eden EgeYapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, şunları söyledi: “Tarihi ve kültürel alt yapısı, ekonomisi ile dünyanın sayılı metropollerinden ve aynı zamanda en önemli turizm destinasyonlarından İstanbul’un uluslararası bir marka olmasında büyük katkısı olan Shopping Fest etkinliğinin sponsorluğunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadığımızı bir kez daha söylemek isteriz. EgeYapı olarak gayrimenkul sektöründe projelerimizi, bulunduğu bölgeye ve şehre değer katma ve insanların hayatını maksimum seviyede kolaylaştırma hedefleri ile hayata geçiriyoruz. Şirketimizin vizyon ve misyonu doğrultusunda, Shopping Fest gibi her yıl büyük başarılar elde eden bir organizasyonda yer almak bizler için büyük önem taşıyor. Etkinlik kapsamında büyük ödülü kazanan talihlimizi de gönülden tebrik ederek kendisine yeni evinde, sevdikleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyoruz.”

Tufan Akdeniz: Talihlimize ve ailesine Mercedes-Benz Vito ile güvenli ve keyifli sürüşler diliyoruz

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Tufan Akdeniz ise, “Bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Shopping Fest’in sponsoru olmaktan dolayı gururlu ve sevinçliyiz. Festival süresince sergilediğimiz, güvenlik ve konfor anlamında pazarda öncü olan Vito Tourer aracımız yoğun ilgi çekerek özellikle geniş ailelerin gözdesi oldu. Bu ilgi için sizlere tekrar teşekkür eder, çekilişi kazanan talihlimize de ailesiyle birlikte güvenli, konforlu ve eğlenceli sürüşler dileriz” sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER