MarkaWorld.com

“Heykelin İzinde 8 Kadın” Mahall Bomonti İzmir’de

İzmir’in yeni kültür-sanat merkezi Mahall Bomonti Sanat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, 8 kadın sanatçının eserlerinden oluşan özel bir sergiye imza atıyor. Lebriz Art Solutions “Heykelin izinde 8 Kadın” sergisinde çağdaş Türk kadınının 32 eseri sergilenecek.

“Heykelin İzinde 8 Kadın” Mahall Bomonti İzmir’de
07 Mart 2017 - 13:15 'de eklendi ve 1811 kez görüntülendi.

Türkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir projesiyle, kentin kültür ve sanat hayatına yeni bir atmosfer kazandırdı. 1912’de Bomonti Tesisleri olarak inşa edilen tarihi binalarda, özel olarak dizayn edilen galeride, Lebriz Art Solutions ortaklığıyla her ay önemli sanatçıların, birbirinden değerli eserleri İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulmaya devam ediyor.

mahall_bomonti_sergi_3

Mahall Bomonti Sanat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin önde gelen sekiz kadın heykel sanatçısının eserleri, “Heykelin İzinde 8 Kadın” sergisi ile Mahall Bomonti İzmir’de sanatseverlerle buluşuyor.

mahall_bomonti_sergi_2

İzmirli sanatseverler, Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenecek özel bir kokteylle açılacak sergide, Ayfer Kalsın, Benan Bulut, Pembe Hilal Tüzüner, Şebnem Keçeli, Tina Varon, Yakut Ayverdi, Yasemin Aslan Bakiri ve Yıldız Yılmaz’ın toplam 32 eserini görme fırsatı yakalayacak.

mahall_bomonti_sergi_4

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Attila Sezgin, çağdaş Türk kadının eserlerini İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak, “8 değerli sanatçı kadınımızın ve onların huzurunda tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” dedi.

mahall_bomonti_sergi_5

Sergi maratonu devam ediyor

“Heykelin İzinde 8 Kadın” sergisi 5 Nisan’a kadar Mahall Bomonti Sanat’ta açık kalacak. Bir sonraki sergide çağdaş Türk resminin önde gelen isimlerinden Ertuğrul Ateş’in eserleri 7 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Mahall Bomonti İzmir, bu sezon sergi maratonuna Devrim Erbil eserleri ile veda edecek. 12 Mayıs’ta açılacak sergide sanatında altmış yılı geride bırakan usta sanatçı Devrim Erbil eserleri 9 Haziran’a kadar misafirlerini ağırlayacak.

mahall_bomonti_sergi_6

İzmir’de atmosfer değişecek

Mahall Bomonti İzmir; Konak, Alsancak ve Karşıyaka’nın ortasında Körfez’in tüm ihtişamını ev ve ofislere taşıyacak yaşam, iş, kültür-sanat ve eğlence merkezi olacak. Mahall Bomonti İzmir, uluslararası standartlarda konforlu rezidansları, ofis katları, dünya markası mağazaları, şık restoranları ve kafeleriyle kentteki iş dünyası ve sosyal yaşamın atmosferini değiştirecek.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER