MarkaWorld.com

FEST Travel’dan bir havacılık serüveni: Wright Kardeşler’den uzay yolculuğuna…

Türkiye’de ilk kez ve sadece FEST Travel tarafından 27 Kasım-5 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenecek Bir Havacılık Serüveni: Wright Kardeşler’den Uzay Yolculuğuna gezisi, Yeni Dünya’da tarihi değiştiren mekânların, kişilerin, icatların izinden gidiyor.

FEST Travel’dan bir havacılık serüveni: Wright Kardeşler’den uzay yolculuğuna…
07 Haziran 2016 - 10:12 'de eklendi ve 2550 kez görüntülendi.

Mühendislik eğitimi almamış, hatta liseden sonra öğrenimlerine devam etmemiş, bisiklet tamircisi iki kardeşin, Orville ve Wilbur Wright’ın isimlerini, “ilk uçağı icat ve inşa edip başarılı biçimde uçuranlar” olarak tarihe geçiren, şüphesiz insanların ayaklarını yerden kesebileceklerine olan inançları ve tutkularıydı.

fest_3

FEST Travel, 27 Kasım-5 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenleyeceği BİR HAVACILIK SERÜVENİ: WRIGHT KARDEŞLER’DEN UZAY YOLCULUĞUNA başlıklı gezisinde tam da bu tutkunun peşinden gidiyor. FEST Gezginleri, Wright Kardeşler’in 1903’te ilk başarılı uçuşlarını gerçekleştirdikleri Kitty Hawk’ta tarihe tanıklık edecek.

fest_6

Gezinin bir başka önemli durağı, tüm servetini “ABD’de bilginin artması ve yayılması için kullanılması amacıyla” ABD Kongresi’ne bırakan James Smithson’ın teşvikiyle kurulan, II. Dünya Savaşı’nın silinmeyen hatıralarına, Ay’a yolculuk denemelerinin izlerine ve ilk insanlı uzay uçuşunu gerçekleştiren Apollo 11 mekiğinin galerisine ev sahipliği yapan Smithsonian Müzesi.

fest_4

Uzay yolculuğu denince Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’dan bahsetmemek olmaz! Gezi gününde ziyaretçi olarak sadece FEST Travel misafirlerinin bulunacağı Houston NASA Johnson Uzay Merkezi’nde kontrol odaları, astronotların eşyaları ve sualtında yerçekimsiz bir ortam yaratan uzay tankları, görülecekler arasında.

fest_5

Doğayla iç içe olan Seattle’daysa gezginler tarihten biraz uzaklaşıp deniz uçağıyla keşfe çıkacaklar. Gezinin son durağı ise, dünyanın en büyük kapalı binası olmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren havacılık devi Boeing Fabrikası: Burada tüm üretim bantlarını gezerek bir Boeing’in nasıl yaratıldığını görmek imkânı elde edecekler.

Havacılık tarihinin gidişatını değiştiren Hindenburg zeplin kazasından geriye kalanlar, II. Dünya Savaşı’nda ilk atom bombasını bırakan Enola Gay, Boeing’in 747-767-777 modelleri ve “dünyanın en hızlı uçağı” SR-71, bu gezinin hem hüzünlendiren hem de heyecanlandıran güzel anlarının birer parçası…

fest_2

Türkiye’de ilk kez ve sadece FEST tarafından düzenlenen bu çok özel gezi, Wright Kardeşler’in ismini tarihe yazdıran havacılık tutkusunu paylaşan gezginleri bekliyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER