MarkaWorld.com

FEST TRAVEL GÜVENCESİYLE EKONOMİK GEZİLER

FEST TRAVEL GÜVENCESİYLE EKONOMİK GEZİLER
30 Ekim 2015 - 9:00 'de eklendi ve 2352 kez görüntülendi.

FEST Travel’ın 30 yılı aşkın süredir turizm sektörünün en önde gelen firmalarından biri olmayı başarmasının ardında, kaliteden ödün vermemesi yatıyor. Sektörde “kültür gezisi” bilincini yerleştiren FEST Travel, şimdi gezginlerin karşısına ekonomik bir seçenekle çıkıyor: OECONOMICA.

FEST Travel’ın gezilerine katılmak isteyen ancak bunun için ayırdığı bütçeyi daha düşük tutan gezginlerimize sunduğumuz yeni hizmetimiz OECONOMICA ile FEST Travel’ın kültür gezilerinden çok daha fazla kişinin yararlanabilmesini ve FEST Gezginleri Ailesi’ni daha da genişletmeyi amaçlıyoruz.

gezi_1

OECONOMICA’NIN FARKI NEDİR?

Bir gezinin fiyatlanmasında konaklama ve ulaşım kalemleri son derece önemli bir yer tutuyor. Otellerde bir yıldız alt kategoriye inildiğinde bile, hele de uzun süreli bir gezi planlıyorsanız, fiyat olağanüstü bir şekilde düşebiliyor.

OECONOMICA ile gezginler, FEST Travel güvencesinden ve kültür gezilerinin standardından taviz verilmeden, FEST’in beğenilen ve güvenilen rehberleri eşliğinde; bazı otel, uçuş ve hizmetlerde yapılan değişiklikler sayesinde, çok daha ekonomik şekilde gezme imkânı buluyor.

OECONOMICA İLK ADIMLARINI 3 FARKLI KITAYA ATIYOR

Gezi sanatını yeniden tasarlayan FEST Travel, sınır tanımayan seyahat yaklaşımını OECONOMICA’nın ekonomik gezilerinde sürdürmeye devam ediyor. OECONOMICA’nın ilk rotaları 3 farklı kıtaya uzanıyor. İsterseniz Kuzey Finlandiya Lapland’ında Haskilerle bir kutup macerasına çıkabilir ya da buzullar ülkesi İzlanda’yı ziyaret edebilir, isterseniz haftasonu bir Makedonya kaçamağı yapabilir ya da 1 Mayıs’ı Küba’da kutlayabilir, isterseniz de baharın uyanışını Holi Festivali’nde karşılayabilirsiniz.

gezi_2

LAPLAND/KUZEY FİNLANDİYA

6 – 10 Mart 2016 (Sömestr)

Haski (Sibirya kurdu) kızaklarıyla kutup macerası, igloolarda (cam oda) muhteşem gökyüzü altında konaklama, kar motosikletleri ile buz üzerinde sürat rekorları ve Ren geyiklerinin çektiği kızaklarla benzersiz bir gezi… Lapland’da, belgesellerde izleyebileceğinize benzer unutulmaz bir macera…

KATMANDU/HİNDİSTAN

HOLİ FESTİVALİ

15 – 26 Mart 2016

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 14 yer: Hümayun Türbesi, Kutub Minar, Caypur Cantar Mantar, Fatehpur Sikri, Agra Kalesi, Tac Mahal, Kacuraho tapınakları ve Katmandu Vadisi (Patan, Baktapur, Hanuman Doka, Bodnat, Svayambunat, Paşupatinat); Delhi, Caypur, Agra, Kacuraho, Varanasi, Katmandu gezileri; Hindu, Budist, Caynacı, Parsi, Sikh inançları ve tapkıları, Tantrizm, milyonlarca tanrı ve tanrıça; doğu felsefeleri, yaşam biçimleri, ölü yakma törenleri, ayinler… Hafızalardan çıkmayacak bir festival deneyimi! 

gezi_3

HAFTASONU MAKEDONYA

2 – 3 Nisan 2016

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ohri Gölü ve Balkanların ortasında Büyük İskender’in ülkesi Makedonya! Osmanlı izleri ile süslü başkent Üsküp, Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu Manastır İdadisi, şarkılara konu olan Vardar Ovası gezileri; Yahya Kemal’in izinde Gostiva, dünyaca ünlü Paşa Camisi ve Külliyesi ile Kalkandelen, alabalığı ile meşhur Struga, Drim Nehri ve Hasan Baba Türbesi gezileri… Osmanlı kültür mirasının keşfedildiği bir haftasonu seyahati… 

1 MAYIS’TA KÜBA

29 Nisan – 8 Mayıs 2016 (1 Mayıs Bayramı)

1 Mayıs heyecanını Küba’da yaşayın! UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 5 yer: Cienfuegos Tarihi Merkezi, Şeker Kamışı Vadisi, Trinidad Eski Kenti, Havana Eski Kenti ve Viñales Vadisi geziler, Che Guevara’nın anıt mezarını ziyaret, puro fabrikası ve tütün çiftliğine geziler… Şarkı söyleyip dans ederek sokakları ve meydanları daimi karnaval alanına çeviren Kübalıların coşkusuna ortak olacağınız eşsiz bir yolculuk!

BUZULLAR VE VOLKANLAR

ÜLKESİ İZLANDA

2 – 7 Temmuz 2016

(Ramazan Bayramı)

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Thingvellir Ulusal Parkı’nı ziyaret, yeryüzünün el değmemiş ve vahşi yörelerinden birinde nefes kesen doğa izlenimleri: aktif volkanlar, buzullar, fiyortlar, ayın yüzeyini andıran kraterler, gayzerler, yerden fışkıran sıcak sular ve Avrupa’nın en güçlü çavlanları ile bir doğa şöleni… Amerika ve Avrupa kıtalarının kırılma noktasında yer alan buzullar ülkesinde benzersiz bir maceraya hazır olun!

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER