MarkaWorld.com

“ENERJİ DANIŞMANI” VAİLLANT, ADANA’DA TÜKETİCİLERLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

“ENERJİ DANIŞMANI” VAİLLANT, ADANA’DA TÜKETİCİLERLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR
23 Kasım 2015 - 14:54 'de eklendi ve 1944 kez görüntülendi.

Isıtma ve soğutma sektörünün yenilikçi firması Vaillant, 140 yıllık tecrübesini aktardığı “Enerji Danışmanlığı” konseptini İstanbul’dan sonra Adana’da uygulamaya koyacak. Enerji Danışmanı kimliğiyle, konutlarının ihtiyaç ve tüketim yapılarına göre enerji modellemesi yapacak olan Vaillant, tüketicilere izolasyon ve finans modeli dahil, anahtar teslim komple çözümler sunacak.

vaillant_1

Enerji verimliliği konusunda ihtiyaçlara çözümler üreterek enerji tasarrufu sağlayan ve müşteri beklentilerine cevap veren Vaillant, bu kapsamda “Enerji Danışmanlığı” projesini genişletmeye devam ediyor. Projeyi Türkiye’nin her yerine ulaştırmayı hedefleyen Vaillant, İstanbul’dan sonra Adana’da da “Enerji Bayiliği” açıyor.

Adana’da projeyi anlatmak üzere basın mensuplaryla bir araya gelen Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu ve Vaillant Türkiye Satış Direktörü Vedat Yazar, “Yeşile Giden Yol “sloganı ile tüketicileri bilinçlendirerek, ülke ekonomisine enerji tasarrufu yoluyla, katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.

Enerji tasarrufu ile enerji ihtiyacına ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağız 

Dünyada 60’dan fazla ülkede 30 milyon müşterisine ısıtma ve soğutma konusunda çözümler üreten Vaillant’ın, Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, Enerji Danışmanlığı konseptinin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek, hem tüketiciye hem de enerji verimliliğine katkıda bulunacakları söyledi. Kayaoğlu, fosil yakıtların azalması ve buna bağlı olarak enerji maliyetlerindeki artış ile küresel ısınma sonucu oluşan iklim değişikliği sorunlarının çözümünde, enerji verimliliğin öneminin arttığına dikkat çekti.

Kayaoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Enerji verimliliğine ilişkin çıkan kanun ve mevzuatlar beraberinde bazı zorunlulukları getirdi. Sektörü ve tüketici beklentilerini de değiştirdi. Bizde Vaillant olarak sektörümüze öncülük yapacağız. Adanalı tüketicilerimize enerji danışmanlığı yaparak, hem aile bütçesine hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunacağız. Enerji Bayiliği konsepti ile tüketicilerimize sadece cihaz satışı değil aynı zamanda konutlarının ihtiyaç ve tüketim yapılarına göre enerji modellemesi yaparak, izolasyon ve geri dönüş finans modeli dahil anahtar teslim komple sistem çözümü sağlayacağız.” 

vaillant_2

Adanalıların yüzde 80’i, 5 yıl içerisinde doğalgaza geçecek

Vaillant Türkiye Satış Direktörü Vedat Yazar ise yaptığı konuşmada; hedeflerini açıkladı: “Adana gibi köklü bir tarihe ve güçlü bir ekonomiye sahip, Türkiye’nin ilk sanayileşmiş şehirlerinden birinde pazar lideri olmak, sektörümüzde ilklerin markası olmaya devam etmek, ürün ve hizmet kalitesindeki liderliğimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yazar konuşmasında şu bilgileri de verdi: “Adana’da bugün yaklaşık 60.000 doğalgaz abonesi bulunuyor. Şehir nüfusunun yalnızca %10’luk kısmı doğalgaz kullanıyor. Bölge genelinde ise toplam 13.000.000 nüfus ve 950.000 doğalgaz abonesi mevcut. Yani, nüfusun yaklaşık %35 doğalgazdan faydalanıyor. İklimin yumuşaklığı nedeniyle eski yapılarda doğalgaza geçiş yavaş oluyor ancak, yeni binalarda altyapı hazır olduğu için hızlı bir geçiş yaşanıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde nüfusun %80’inin doğalgaz kullanacağı öngörülüyor. ”

Yeşile Giden Yol: Vaillant Enerji Danışmanlığı

Vaillant, Enerji Bayiliği konsepti ile tüketicilerine sadece cihaz satışı değil aynı zamanda konutlarının ihtiyaç ve tüketim yapılarına göre enerji modellemesi yaparak, izolasyon ve finans modeli dahil, anahtar teslim komple çözüm sağlıyor.

Sürdürülebilirlik ilkesi ile hareket edilen bu konseptte, tüketiciler ile ilk temastan satış sonrası hizmetlere kadar, farklı bir hizmet anlayışı sunuluyor. Özellikle bu konseptin en belirgin farklılığı olan ve tüketicilerle ilk temasın kurulduğu showroomlarda, yeşil konsept vurgusu tasarıma yansıtılıyor. Standartları Almanya’daki merkez tarafından belirlenen bu tasarım sayesinde; müşteri karşılama alanından itibaren enerji modellemesi bilgilendirme panoları, yeni ürün standları, sistem çözümü tanıtım bölümü, enerji kimlik belgesi simülasyon alanı, izolasyon ve finansal partner işortaklarının bilgilendirme alanları, müşteri ağırlama ve görüşme bölümlerini içeren showroomlarda, yeşil konsept vurgusu ve uzman personel ile tüketicilere hizmet veriliyor.

Vaillant, 2017 yılına kadar Türkiye’deki tüm bayilerinde Enerji Danışmanlığı uygulamasına geçmeyi hedefliyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER