MarkaWorld.com

ELGİNKAN VAKFI, BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN “ÜSTÜN TOPLUMSAL KATKI ÖDÜLÜ”NE LAYIK GÖRÜLDÜ

ELGİNKAN VAKFI, BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN “ÜSTÜN TOPLUMSAL KATKI ÖDÜLÜ”NE LAYIK GÖRÜLDÜ
27 Kasım 2015 - 15:52 'de eklendi ve 2145 kez görüntülendi.

Elginkan Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü’nün her sene düzenlemiş olduğu “Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri”nde “Üstün Toplumsal Katkı Ödülü”nü kazandı.

elginkan_2

Boğaziçi Üniversitesi önderliğinde iş dünyası ve öğrencileri bir araya getirmek amacıyla Mühendislik Kulübü tarafından verilen ödüller MSE (Management Study with Executives), 21 Kasım Cumartesi akşamı görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Ödül töreni öncesinde EMAS Makina A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Bender Özokumuşoğlu, öğrencilere verdiği panelde, Elginkan Topluluğu’nun geçmişten günümüze uzanan başarı hikayesini anlatarak şunları söyledi: “Topluluk başkanımız merhum Hüseyin Ekrem Elginkan, hayatını Türk Sanayinin geliştirilmesine adamış bir idealistti. Nitekim ‘Allah’dan bütün dileğim, kurduğum bütün müesseselerin devamlılığının sağlanması, memlekete faydalı birer kuruluş olarak insanlara iş imkanı yaratması, devlete vergi vermesi ve bizden sonraki gelecek nesillere de örnek olmasıdır’ diyerek hedefimizi belirtmişlerdi. En büyük arzuları, şirketlerimizin ebedi ömürlü müesseseler, dünya şirketleri olmalarıydı. Biz de Elginkan Topluluğu çatısı altında faaliyet gösteren şirketimizle bu vizyonu devam ettirmeye çalışıyoruz.”

elginkan_3

Panel sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Elginkan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Elginkan Topluluğu İcra Meclisi Başkanı Sayın Gaye Akçen “Üstün Toplumsal Katkı Ödülü”nü aldı. Bu ödül, MSE iş dünyası, yöneticilik ve liderlik konferansı dahilindeki üyeler ve mezunlar arasında yapılan anketler sonucunda belirlendi. Akçen, ödülü alırken yaptığı konuşmada; “Elginkan Vakfı olarak 1985 yılından itibaren çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Vakıf olarak attığımız her adımda gençlerin geleceğine yatırım yapmaya özen gösteriyoruz. Bu bağlamda aldığımız “Üstün Toplumssal Katkı Ödülü” bizim için büyük değer taşıyor. Bu önemli ödül için Boğaziçi Üniversitesi “Management Study in Engineering” kapsamındaki Mühendislik Kulübü’ne, üniversitenin tüm değerli akademisyenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederim.” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER