MarkaWorld.com

E-TİCARETTE KOLAY VE HIZLI ÖDEME DEVRİ BAŞLIYOR

E-TİCARETTE KOLAY VE HIZLI ÖDEME DEVRİ BAŞLIYOR
19 Kasım 2015 - 14:52 'de eklendi ve 1764 kez görüntülendi.

E-ticaret sektörünün önünü açacak yeni ödeme sistemleri uygulamaları 27 Haziran 2015 tarihinde 6493 sayılı kanun ile yürürlüğe girdi. Bankalar dışında kanunca yetkilendirilmiş kuruluşlar da artık sanal POS hizmeti verebiliyor. E- ticaret siteleri için güvenli ve esnek ödeme çözümleri sunan Paratika, e-ticarette ödemeleri tek noktadan yapma avantajı sunuyor.

asseco_1

Dünyada 14 ülkede faaliyet gösteren, Türkiye’de de güvenli e-ödeme çözümleri alanında bankaların altyapılarını kuran, Doğu Avrupa’nın en büyük bilişim şirketlerinden biri olan Asseco SEE, önemli bir girişime imza attı. Türkiye’de uzun yıllar güvenli e-ödeme, e-ticaret, çağrı merkezleri, ödeme sistemleri alanında hizmet veren Asseco SEE, güvenli e-ödeme çözümleri alanındaki deneyimi ve bilgi birikimiyle sektörün gelişimine katkıda bulunmak üzere yeni bir şirket kurma kararı almıştır. Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. çatısı altında kurulan “Paratika” markası ile hızlı ve güvenli alışveriş olanağını doğrudan firmalara sunacak.

Kart bilgileri ve ödeme verileri uluslararası standartlarla korunuyor

Kart kullanıcılarının en hassas olduğu konuların başında, kredi kartı güvenliği ve kart bilgilerinin kopyalanması geliyor. Kart bilgileri ve ödeme verilerini uluslararası standartlara uygun olarak koruyan Paratika, aynı anda birden fazla bankanın POS’una da entegre edilebiliyor. Kart bilgilerinin saklanması ve yeniden kullanımı konusunda dünyanın en üst düzey standardı olan “PCI DSS” sertifikası sahibi Paratika, hem satıcılara hem de alıcılara ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

asseco_3

E-ticaret sektörünün gelişimine katkı, vatandaşa güvenli ve kolay alışveriş

Paratika’yı rakiplerinden ayıran avantajlar hakkında bilgi veren Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ünal, önceliklerinin güvenlik olduğunu belirtiyor. Ünal, yeni sanal POS hizmeti için, “Paratika, PCI Level 1 sertifikaya sahip ve ödeme altyapısını yeni yasal düzenlemelere tam uyumlu halde oluşturuldu. Müşterilerine hızlı ödeme deneyimi yaşatmak isteyen e-ticaret firmaları için abonelik, üyelik gibi tekrar eden ödemelerde hızlı, güvenilir çözüm sağlıyoruz. Fiziki POS’larını, sanal POS altyapısıyla yönetmek isteyen kurumlara; tek tıkla ödeme kolaylığı sunuyoruz. Paratika ile e-ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlarken, hem e-ticaret firmalarına hem de son kullanıcılara önemli avantajlar sunacağız.” dedi.

Güvenli ödeme ve sahtekârlık kontrolü yapılabiliyor

Paratika hizmetleri, kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmalara bir paket halinde sunuluyor. Firmaların ihtiyacı olan sanal POS altyapısı ile “tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, sahtekârlık kontrolü, tek kanaldan mutabakat” gibi avantajlar sağlıyor.

E-ticarette yeni bir dönem fiilen başlıyor

Asseco SEE, e-ticaret konusundaki 15 yıllık bilgi birikimi ve deneyimini müşterilerine aktarmak için Paratika adını verdiği Sanal POS ve altyapı hizmetini hayata geçirdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) ödeme kuruluşu lisansı için denetim sürecini tamamlayarak, başvurusunu 7 Eylül 2015 tarihinde tamamladı. BDDK’dan gelen onayla ile birlikte e-ticarette yeni bir dönem fiilen başlayacak. Paratika e-ticarette devrim yapmak için gün sayıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER