MarkaWorld.com

E.C.A., TÜRKİYE’DE İLK KEZ SCOT TEKNOLOJİSİ İLE YERLİ KOMBİ ÜRETTİ

E.C.A., TÜRKİYE’DE İLK KEZ SCOT TEKNOLOJİSİ İLE YERLİ KOMBİ ÜRETTİ
05 Ocak 2016 - 11:37 'de eklendi ve 1831 kez görüntülendi.

Türkiye’de ilk kez farklı gaz tiplerine adapte olabilen yoğuşmalı premiks kombiyi üreten Emas Makina A.Ş.’nin güçlü markası E.C.A., bu ürün gamındaki yeni modellerini tanıttı. E.C.A. 2016’da klima sektörüne de giriş yapacak. Markanın yeni klima ve kombi serileri önümüzdeki günlerde beğeniye sunulacak.

eca_2

Elginkan Topluluğu çatısı altında 30 yılı aşkın süredir ısıtma sistemleri sektörüne yön veren E.C.A., Türkiye’nin ilk yerli Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT – Safety COmbustion Technology) özelliğine sahip tam yoğuşmalı kombi ürün gamını piyasaya sundu.

Elginkan Topluluğu bünyesinde E.C.A. markalı ısı sistemlerini üreten Emas Makina, ilk yerli üretim özelliğini taşıyan SCOT kombi serisinin yanı sıra 2016’da soğutma sektörüne de geniş bir ürün gamıyla giriş yapıyor.

İlk Yerli SCOT Teknolojisi

E.C.A.’nın yeni tam yoğuşmalı premiks kombisi Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT) ile farklı gaz tiplerine kendiliğinden adapte olma özelliği ile öne çıkıyor. Soft start ile sessiz yanma özelliğine sahip olan; Apple ve Android telefonlar ile de kumanda edilebilen E.C.A.’nın yeni kombisinde 24 kW, 30 kW, 35 kW kapasite seçenekleri bulunuyor. Doğalgaz ve LPG kullanma olanağı, kalorifer devresi için ECO modu ve kullanım suyu temininde tüketici alışkanlıklarını kaydeden COMFORT modu gibi kolaylıklar sunuyor. E.C.A. kombilerde, yatayda 7 metreye kadar Ø60/100 konsantrik baca kullanım olanağı bulunuyor. Gelişmiş parametre menüsüne sahip kombilerde, bu menü ile fan hızını değiştirerek baca boyunu arttırma imkanı yer alıyor.

eca_3

E.C.A.’ dan klima pazarına geniş ürün gamı

Emas Makina’nın E.C.A. ürün gamına yeni kattığı klimalarda ise “duvar tipi split klima”, “kaset tipi split klima” , “salon tipi split klima” , “kanallı tip klimalar” ve “VRF ve buna ait farklı iç ünite çeşitleri” olmak üzere geniş bir ürün gamı bulunuyor. Duvar tipi E.C.A. split klima 9000, 12000, 8000 ve 24000 BTU kapasite seçenekleri sunuyor. Gelişmiş kompresor frekansı teknolojisi ile düşük ses seviyelerinde çalışabilen duvar tipi split klima, R410A soğutucu gaz ve özel üfleme dizaynı ile uzun mesafeye (24000 BTU’da 20 metre ve üzeri) hava üfleyebilme özellikleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca Full DC inverter özelliği ile daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. E.C.A. kaset tipi split klima, 18000, 24000, 36000, 48000 BTU kapasite seçenekleri sunuyor. R410A soğutucu gaz ve Full DC inverter teknolojisi ile enerji tasarrufu sağlıyor. VRF serisi ise maksimum 3 modül kombinasyonu ile 72HP kapasite seçeneğine sahip. Full DC inverter teknolojisi, gelişmiş borulama  mesafesi ve 64 iç unite bağlanabilme özellikleri bulunuyor.

Emas Makina Sanayi Genel Müdürü Mehmet Özokumuşoğlu, “E.C.A. markamızla 2016’ya güçlü bir giriş yapıyoruz. Yeni tam yoğuşmalı premiks kombimiz Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT) ile farklı gaz tiplerine ve basınçlarına kendiliğinden adapte olma özelliğine sahip. Bu teknolojiyi Türkiye’de ilk yerli üretim olarak hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Klima pazarı yer almadığımız bir pazardı. Duvar, kaset ve VRF olmak üzere bireysel ve ticari soğutma çözümleri ile tüketicinin beklentilerine birebir karşılık vereceğine inandığımız yeni bir ürün gamı hazırladık. 2016 yeni pazar ve yeni ürünlerimizle markamızın başarılarını sürdüreceğimize inanıyoruz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER