MarkaWorld.com

Doha dünyanın en güvenli ikinci şehri

Doha dünyanın en güvenli ikinci şehri
01 Şubat 2021 - 13:03 'de eklendi ve 16452 kez görüntülendi.

Katar sınırlarını yeniden açmaya hazırlanırken, Doha, Numbeo’nun Şehre göre Suç Endeksi 2021’de dünyanın en güvenli ikinci şehri olarak belirlendi.

 

431 şehirde güvenliği izleyen endeks, bir yandan ülkenin olağanüstü güvenlik ve emniyet seviyesini yeniden teyit ederken, diğer yandan iş ve tatil amaçlı seyahat eden ziyaretçilerin; ödüllü konukseverliğin, iş dostu ortamların ve hizmette mükemmelliğin tadını çıkarabileceği, arzu edilen bir şehir olarak Doha’nın itibarına güç katıyor.

 

Katar, 2020 yılında Numbeo Global Endeksi’nde birinci sırada yer alarak dünyadaki en güvenli ülke konumunu korumuştu. Sıralamaya göre ülke son beş yıl içinde üçüncü kez dünya genelinde en güvenli destinasyon olarak belirlendi.

L90rL4mo7MsKI2QR-636966373137202147

Katar Ulusal Turizm Konseyi Operasyon Direktörü Berthold Trenkel şunları söyledi: “Uluslararası ziyaretçilerimize sunulan hizmetleri iyileştirmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. Doha’nın bu yıl dünyanın en güvenli ikinci şehri olması ve ülkenin geçen yıl dünyanın en güvenli ülkesi olma konumunu koruması, Doha ve Katar’ı gerek ziyaretçilerimiz gerekse sakinlerimiz için dünyanın en misafirperver yeri haline getirmeye katkıda bulunan kurumların yaptıkları çalışmaların bir göstergesidir. ”

download

Katar’a, altı kıtada 160’tan fazla ana noktayı Doha’ya bağlayan ulusal havayolu Qatar Airways ile dünyanın her yerinden kolayca erişilebiliyor. Ek olarak, Katar’ın vize muafiyet sistemi, 80’den fazla ülkenin vatandaşlarının ülkeye vizesiz giriş yapabileceği anlamına geliyor ve bu da Katar’ı dünyadaki en açık ülke yapıyor.

so19_CTG_Doha_Skyline_52A0149_R1%281%29

Katar, ödüllü havayolu Qatar Airways’den, en son güvenlik görüntüleme teknolojisi ve güvenlik kontrol noktalarında gelişmiş temassız teknolojiye sahip Hamad Uluslararası Havalimanı’na kadar her ziyaretçi temas noktasında güvenliğe öncelik veriyor.

 

QNTC , Halk Sağlığı Bakanlığı (MOPH) ortaklığında, uluslararası ziyaretçileri ülkede tekrar ağırlamak için hazırlıklar çerçevesinde kendilerine güvence vermek amacıyla ülke çapında sınıfının en iyisi olan “Katar Temiz” programını başlattı. Program, ülkedeki tüm turistik mekanlarda hijyen ve temizlik için yürürlükte katı standartlar olmasını sağlıyor. Ayrıca ülke, Covid-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olmak amacıyla tüm sakinler ve ziyaretçiler için bir takip et ve izle cep telefonu uygulamasını da hayata geçirdi.

 

Çöl, plajlar ve deniz boyunca çeşitlilikler içeren manzaralarıyla birlikte Dünya standartlarında sanat galerileri ve ikonik müzelere, UNESCO dünya mirası alanlarına ve doğa harikalarına ev sahipliği yapan, modern bir başkent olan Doha şehri, bir dizi benzersiz ve otantik deneyimler sunuyor.

 

Daha fazla bilgi için https://www.visitqatar.qa adresini ziyaret edin.

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Hakkında

Katar Ulusal Turizm Konseyi’nin misyonu, Katar’ın yerini, kültürel özgünlüğün modernlikle buluştuğu ve dünyanın her yerinden insanların kültür, spor, iş ve aile eğlencesi alanlarında sunulan benzersiz teklifleri deneyimlemek için bir araya geldiği bir yer olarak küresel harita üzerinde sağlam bir şeklide tesis etmektir.

 

QNTC’nin çalışmalarına, ülkenin turizm olanaklarını çeşitlendirmeyi ve ziyaretçiler tarafından yapılan harcamaları artırmayı amaçlayan Katar Ulusal Turizm Sektörü Stratejisi (QNTSS) yön vermektedir.

 

QNTSS’nin kuruluşundan bu yana Katar 14 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır. Katar turizm sektörünün ekonomi üzerindeki etkisi, daha fazla çeşitlilik içeren bir ekonomi ve daha aktif bir özel sektör arayışları çerçevesinde hükümetin 2017 yılında turizmi öncelikli sektör olarak belirlemesiyle giderek daha görünür hale gelmektedir.

 

Web: www.visitqatar.qa

Twitter: @NTC_Qatar

LinkedIn: Qatar National Tourism Council

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER