MarkaWorld.com

DECATHLON’UN TÜRKİYE’DEKİ 14. MAĞAZASI İZMİR BALÇOVA EGE PARK’TA AÇILIYOR

DECATHLON’UN TÜRKİYE’DEKİ 14. MAĞAZASI İZMİR BALÇOVA EGE PARK’TA AÇILIYOR
08 Aralık 2015 - 17:05 'de eklendi ve 1991 kez görüntülendi.

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon Türkiye’de hızla büyümeye devam ediyor. Decathlon’un Türkiye’deki 14’üncü, İzmir’deki ikinci mağazası 9 Aralık’ta İzmir Balçova Ege Park’ta açılıyor.

Decathlon_3

21 ülkede 900’den fazla mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon’un Türkiye yatırımları hız kesmiyor. Ankara Kent Park, Ankara Mamak Anatolium AVM, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Bodrum Midtown Ortakent, Antalya Muratpaşa, Kocaeli Symbol AVM’de olmak üzere Türkiye’de toplam 13 megaspor mağazası ve e-ticaret sitesi bulunan Decathlon Türkiye’de spor tutkusunu yaymaya hızla devam ediyor. Decathlon Türkiye’deki on dördüncü mağazası olan İzmir Balçova Ege Park mağazasını 9 Aralık’ta açıyor! Mağaza, 1900 metrekare alanda 50’yi aşkın spor dalından yaklaşık 75.000 ürün sunuyor.

Decathlon_2

65.000 çalışanı, 8,2 milyar euro cirosu (2014) ve 21 ülkede yaklaşık 900 mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon ,Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Trekkingden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlere sahip olan Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en düşük fiyatlarda sunuyor olması. 50 farklı spor dalında amatörden profesyonele, çocuktan yetişkine, her bütçeye uygun spor ekipmanları, spor tekstilleri ve aksesuarları Decathlon mağazalarında sporseverlerle buluşuyor.

Decathlon_4

Türkiye’de hızla büyüyen Decathlon’un Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui: “İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Mersin, Bodrum, Antalya, Kocaeli mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye’ye daha fazla yatırım yapıyoruz. Yılda 5 ila 7 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Türkiye’de her bir mağaza başına yaptığımız yatırım yaklaşık 4-4.5 milyon Euro civarında. Amacımız sadece büyükşehirlerde olmak değil, sporu tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz. Türkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar Euro ve her yıl %7-10 oranında büyüyor. Biz de Decathlon olarak Türkiye’de %10’un üzerinde büyüme kaydediyoruz. Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu. ” dedi. Bünyesinde 50 araştırmacı ve 530 mühendis bulunan Decathlon AR-GE birimi, her seviyede sporcu ile düzenli olarak temas halinde olarak spor sırasında rahatlığı ve güvenliği birleştirmeyi sağlayan tutku markalarını yaratıyor. Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui AR-GE’ye çok önem verdiklerini belirtiyor ve “Fransa’da Renault’dan sonra AR-GE’ye en çok yatırım yapan şirketiz” diye sözlerine devam ediyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER