MarkaWorld.com

DANFOSS, DAF ENERJİ’Yİ SATIN ALMA ANLAŞMASINI KAMUYA DUYURDU

DANFOSS, DAF ENERJİ’Yİ SATIN ALMA ANLAŞMASINI KAMUYA DUYURDU
30 Ekim 2015 - 9:13 'de eklendi ve 1683 kez görüntülendi.

Danfoss Isıtma sektöründeki faaliyetlerini geliştirmek ve büyütmek amacıyla Türkiye yatırımlarına devam ediyor.

Danfoss ve DAF Enerji, bugün Danfoss’un, Türkiye’de gelişen bir pazar olan daire istasyonu pazarının lideri DAF Enerji’yi satın alma anlaşmasını imzalandığını kamuya duyurdu. Daire istasyonu pazarında kilit oyuncu olan her iki şirketin birleşmesi, Danfoss’un Türkiye’de ana faaliyet alanı olan ısıtma işini güçlendirmesine ve ivme kazandırmasına yardımcı olacak.

danfoss_2

Danfoss Isıtma Segmenti Başkanı Lars Tveen: “DAF Enerji’nin satın alınması Danfoss açısından çok önemli bir yatırım. Bu sayede üretim tesislerine sahip olarak Türkiye pazarında konumumuzu sağlamlaştıracak ve güçlendireceğiz. Türkiye, Danfoss Grubu açısından güçlü büyüme potansiyeli ile önemli ve stratejik bir pazar. Türkiye binalarda enerji verimliliğini artırma yönünde önemli atılımlar gerçekleştirdi. DAF Enerji ile birlikte Türkiye’de daire istasyonu işinde müşterilerimizin menfaatine büyük gelişim potansiyeli görüyoruz” dedi.

DAF Enerji’nin kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Tayfun Başaran: “Isıtma pazarında Danfoss’un tecrübesi ve yetkinlikleri ile işlerimizi daha da güçlendirme imkânı bizi heyecanlandırıyor” dedi. “Danfoss bünyesine katılmak, DAF ürün ve hizmetlerini mevcut Danfoss çözümleri ve projeleriyle birleştirmek ve Türk pazarında bölgesel/merkezi enerjiyi tanıtmak yönünde eşsiz bir imkan sunuyor.”

Anlaşma şartlarına göre Danfoss DAF Enerji hisselerinin %60’ını şimdi, kalan hisselerini ise önümüzdeki yıllarda satın alacak. Satın almanın 2018 yılının başında tamamlanması bekleniyor. Satın almanın avantajlarından tamamıyla yararlanabilmek için DAF Enerji yönetim ekibi, mevcut görevine ve şirkette önemli bir rol oynamaya devam edecek. Aynı şekilde DAF Enerji çalışanları da şirketteki görevlerine devam edecek.

2009 yılında kurulan DAF Enerjinin 55 çalışanı bulunuyor. Daire istasyonu pazarının lideri olarak bilinen İstanbul merkezli şirket ısı pay ölçerlerle son yıllarda adını duyurdu.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER